Томас Хаммарберг: "Хочу відзначити значний прогрес у роботі Конституційного Суду України після мого останнього візиту до вашої держави"

Версія для друку

Томас Хаммарберг: „Хочу відзначити значний прогрес у роботі Конституційного Суду України після мого останнього візиту до вашої держави"

 

         23 листопада заступники Голови Конституційного Суду України Сергій Винокуров та Юрій Баулін за дорученням Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна прийняли Комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга в рамках його офіційного перебування в нашій державі.

         Як уже зазначалося в засобах масової інформації, коло питань, які цікавлять Томаса Хаммарберга, – це дотримання прав людини, зокрема прав національних меншин, справедливе правосуддя, стан свободи слова та зібрань.

         Під час розмови Комісара Ради Європи було поінформовано щодо ролі Конституційного Суду України у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

         На зустрічі було відзначено, що КСУ уникає політичного впливу на свою діяльність, розглядає актуальні питання, які належать до його компетенції, активно взаємодіє з інститутом Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України, вивчає та застосовує на практиці світовий досвід конституційного судочинства. У січні  цього року Голова КСУ А.Головін ознайомився з роботою Європейського суду з прав людини у Страсбурзі, а в липні – Конституційний Суд України відвідав Голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста.

         Важливою складовою роботи КСУ, зазначалося під час зустрічі, є утвердження принципу відкритості, публічності: вільний доступ журналістів до оприлюднення рішень, проведення суддями КСУ прес-конференцій, інтерв’ю за зверненнями ЗМІ, екскурсії у будинку Суду за заявками громадських організацій, освітніх установ, трудових колективів, функціонування сайту тощо. На особливому контролі суддів – гарантування доступу громадян до публічної інформації.

         Непересічною подією в житті КСУ стало проведення у вересні поточного року спільно з Венеціанською комісією та Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва міжнародної конференції з питань захисту прав людини органами конституційної юстиції у рамках головування України в Комітеті міністрів Ради Європи. За результатами конференції законодавці та вчені нашої держави вивчають пропозиції щодо запровадження в Україні конституційної скарги.

         Голова КСУ А.Головін та судді взяли участь у багатьох міжнародних науково-практичних форумах, спрямованих на розвиток конституціоналізму. На сьогодні троє суддів КСУ здійснили візит до США, де мали зустрічі з Головою Верховного Суду та вивчали досвід захисту прав людини у трьох штатах.

Нещодавно Конституційний Суд України став членом Всесвітньої конференції конституційного правосуддя на праві співзасновника.

          Томас Хаммарберг відзначив позитивні зміни, які відбулися в діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. При цьому він наголосив: „Хочу відзначити значний прогрес у роботі Конституційного Суду України після мого останнього візиту до вашої держави". На особливу увагу заслуговує, сказав Комісар Ради Європи, прагнення України запровадити інститут індивідуальної конституційної скарги, що значно наблизить країну до європейських  стандартів у галузі захисту прав і свобод громадян і посилить почуття відповідальності, з яким КСУ розглядає справи і приймає рішення.

         Конструктивна ділова розмова проходила за участю керівника Відділу країн Східної Європи Офісу Комісара Ради Європи з прав людини Бояни Урумової, радника Комісара Ради Європи з прав людини Олени Пецун, керівника Офісу, Представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Володимира Рістовскі.

 

 

 

Переглянути фотоматеріали

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України