СЮГ: Перший сенат КСУ розглянув справу за конституційною скаргою Володимира Некрилова щодо пенсійного забезпечення постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи (10 травня, 2023)

Версія для друку

Судово-юридична газета, 10 травня 2023 р.

Перший сенат КСУ розглянув справу за конституційною скаргою
Володимира Некрилова щодо пенсійного забезпечення постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи

print sharing button

На думку заявника, зменшено мінімальний розмір пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

10 травня Перший сенат Конституційного Суду на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Некрилова Володимира Вікторовича. Про це повідомляє КСУ. 

Як зазначив суддя-доповідач у справі Петро Філюк, до Конституційного Суду України звернувся Володимир Некрилов із клопотанням перевірити на відповідність частинам другій, третій статті 22, частині першій статті 64 Конституції України приписи пункту 2 розділу І Закону України «Про  внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій  осіб» від 29 червня 2021 року № 1584–ІХ (далі – Закон № 1584) та  частини третьої статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ від 28 лютого 1991 року № 796–ХІІ зі змінами (далі – Закон № 796), згідно з якими, на думку заявника, зменшено мінімальний розмір пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На переконання автора клопотання, внесення змін Законом № 1584 до Закону № 796 призвело до звуження обсягу прав і свобод людини і громадянина, а саме права на соціальних захист, що є неприпустимим.

Суддя-доповідач також повідомив, що на розгляді Першого сенату знаходиться ще одна справа з тим самим предметом оскарження.

Перший сенат дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На засіданні були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Володимир Некрилов та постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін.

СЮГ

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України