СЮГ: КСУ ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою ПАТ АКБ "Індустріалбанк"

Версія для друку

 

Судово-юридична газета, 29 квітня 2021 р.

КСУ ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою ПАТ АКБ "Індустріалбанк"

За наслідками розгляду вказаної справи Конституційним Судом України ухвалено Рішення, яким зазначені норми Кодексу визнано такими, що відповідають Основному Закону.

Другий сенат Конституційного Суду України розглянув справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк "ІНДУСТРІАЛБАНК" щодо відповідності Конституції України частини третьої статті 13, частини третьої статті 16 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс). Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Так, згідно з частиною третьою статті 13 Кодексу "не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах". Відповідно до частини третьої статті 16 Кодексу "суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 Кодексу".

За наслідками розгляду вказаної справи Конституційним Судом України ухвалено Рішення, яким зазначені норми Кодексу визнано такими, що відповідають Основному Закону Держави.

У Рішенні, зокрема, зазначається, що частину третю статті 13 Кодексу слід тлумачити та застосовувати в їх посутньому взаємозв'язку з нормами Кодексу, насамперед із тими, що містяться в його статтях 3, 12, 13. На думку Конституційного Суду України, учасник цивільних відносин у разі потреби за допомогою відповідної консультації зможе розумно передбачити, які його дії можуть бути в подальшому кваліфіковано як недобросовісні та такі, що порушують межі здійснення цивільних прав, зокрема у формі зловживання правом, та якими можуть бути юридичні наслідки таких дій.

Конституційний Суд України вважає, що оскаржувані приписи Кодексу не допускають дискримінації учасників цивільних відносин, оскільки ці приписи може бути застосовано до будь-якого учасника цивільних відносин у разі, коли він порушує межі здійснення цивільних прав, зокрема, шляхом зловживання належними йому суб'єктивними цивільними правами.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено. sud

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України