Суддя КСУ Станіслав Шевчук відвідав Конституційний Суд та Касаційний Суд Італійської Республіки

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Суддя КСУ Станіслав Шевчук відвідав Конституційний Суд та Касаційний Суд Італійської Республіки

 

З 9 по 12 липня 2014 року суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук прийняв участь в ознайомчому візиті до Касаційного Суду Італійської Республіки у складі делегації Верховного Суду України.

Метою візиту стало вивчення підходів, техніки та методів Касаційного Суду Італійської Республіки, спрямованих на забезпечення стабільності та єдності судової практики в межах всієї судової системи та ролі у цьому процесі Вищого Касаційного Суду Італійської Республіки. Окрему увагу було приділено вирішенню питань юрисдикційних конфліктів та взаємодії між різними юрисдикціями в рамках національної судової системи.

Під час візиту Станіслав Шевчук зустрівся з членом Президії Конституційного Суду Італійської Республіки, суддею Конституційного Суду Італійської Республіки – доктором Маріо Мореллі, в ході якої було обговорено низку важливих питань двостороннього співробітництва між Конституційним Судом України та Судом Італійської Республіки. Зокрема, італійських конституціоналістів було проінформовано про повноваження Конституційного Суду України, порядок призначення суддів, практику Конституційного Суду України у сфері захисту конституційних прав і свобод.

Окрему увагу італійських колег привернули рішення Конституційного Суду України у справах про смертну кару, про проведення місцевого референдуму в Автономній Республіці Крим та щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим «Про Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і міста Севастополя».

Сторони дійшли згоди щодо необхідності поглиблення двосторонніх контактів, налагодження обмінів інформацією, організації спільних колоквіумів та семінарів. Співрозмовники висловили намір розглянути можливість укладення Меморандуму про співпрацю з метою визначення принципів, форм та напрямів подальшого співробітництва.

Українська делегація також була прийнята Надзвичайним та Повноважним послом України в Італійській Республіці Євгеном Перелигіним.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України