Суддя КСУ Сергій Головатий зустрівся з представниками регіональних органів прокуратури
21.08.2018
20 серпня до Конституційного Суду України завітали працівники органів прокуратури, які проходять навчання з підвищення кваліфікації в Національній академії прокуратури України.
Програма заходу передбачала ознайомлення слухачів з історією, повноваженнями, діяльністю органу конституційної юрисдикції, роботою його структурних підрозділів, а також відвідання Зали засідань Великої палати Суду, прес-центру, огляд музейної експозиції. Крім того, гості мали нагоду поспілкуватися з суддею Конституційного Суду України Сергієм Головатим.
На початку зустрічі суддя розповів про історичне тло, на якому поставала радянська прокуратура, українське радянське право, коли почав виходити друком (1926 р.) український часопис «Червоний юрист», який згодом було перейменовано на «Червоне право». Він наголосив, що те радянське право за своєю сутністю було правом радянської держави диктатури пролетаріату, що заперечувало сучасне розуміння права, побудоване на Західній традиції. Західна правнича традиція каже: право – це мірило справедливості, це – те, що дозволяє розрізняти правильне і неправильне, справедливе і несправедливе, добро і зло.
Водночас Сергій Головатий зосередив увагу присутніх на окремих рішеннях КСУ. Як приклад, він навів Рішення Конституційного Суду України № 6-р/2018 щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також йшлося про Рішення Суду № 5-р/2018, що стосується засад соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку. «Суд ухвалив ці рішення, керуючись нормами Західної доктрини права, яка будується на доктрині природного права, тим самим просуваючи європейські стандарти в український юридичний простір», – підкреслив Сергій Головатий.
Крім того, суддя окремо звернув увагу на Рішення Суду № 3-р/2018, в якому йдеться про врегулювання питань організації й діяльності органів досудового розслідування злочинів, учинених на території або в приміщеннях органів Державної кримінально-виконавчої служби України.
Сергій Головатий відповів на низку запитань слухачів, що торкалися, зокрема, обсягу прав громадян, незаконного володіння та зберігання зброї, пенсійного забезпечення прокурорів. Жваву дискусію викликало обговорення питання про новий статус прокурорів, набутий за наслідками конституційної реформи 2016 року, що, на думку судді, потребує ґрунтовного дослідження.
Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу