Суддя КСУ Сергій Головатий: «Владу здійснює право, а не людина»

Версія для друку

Суддя КСУ Сергій Головатий: «Владу здійснює право, а не людина»

 

26.04.2019

Суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий взяв участь у навчальній програмі «Верховенство права» для суддів Вищого антикорупційного суду, метою якої було обговорення з новопризначеними суддями сучасних підходів до розуміння верховенства права (правовладдя) та його застосування при здійсненні правосуддя.

Під час першої та другої сесій навчальної програми, викладачем та ключовим спікером яких виступив суддя КСУ Сергій Головатий, було детально розглянуто питання витоків правовладдя, його еволюції та труднощів у розумінні українськими правниками ідеї правовладдя, а також інші актуальні питання щодо розуміння верховенства права (правовладдя) та його застосування при здійсненні правосуддя.

«Термін «правовладдя» є більш прийнятний, ніж термін «верховенство права», бо сприяє універсальному розумінню відповідної правничої доктрини про те, що владарює право, а не людина», – наголосив Сергій Головатий.

За словами судді КСУ, правосудність як критерій оцінювання якості судового рішення є наслідком «соціалістичної правосвідомості» і «має бути вилученим із законодавства». На його думку, рішення може бути законним або ні, вмотивованим або невмотивованим, а не «правосудним» або «неправосудним».

Учасники заходу також обговорили співвідношення принципу законності з іншими елементами верховенства права (правовладдя), поняття юридичної визначеності та суддівської незалежності в світлі припису карної відповідальності судді за «неправосудне рішення».

Модерував захід проректор Національної школи суддів України Володимир Мазурок. Із завершальними промовами виступили Ректор  Національної школи суддів України Микола Оніщук, керівник програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, керівник програми, Антикорупційна ініціатива ЄС Ека Ткешелашвілі, міжнародний експерт Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамська-Галант, керівник Проекту підтримки судової реформи (Канада) Любомир Маркевич.

Програму Орієнтаційного курсу для суддів Вищого антикорупційного суду реалізувала Національна школа суддів України спільно та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя», Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, Консультативної місії Європейського Союзу, Проекту ЄС «ПРАВО-Justice», Українсько-канадського проекту «Підтримка судової реформи», Міжнародної організації з розвитку права (IDLO), Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

 

Детальна інформація за посиланням:
https://newjustice.org.ua/uk/novini/suddi-vishhogo-antikoruptsijnogo-sudu-obgovorili-zastosuvannya-printsipu-verhovenstva-prava-pravovladdya-na-praktitsi/

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України