Суддя КСУ Ольга Совгиря взяла участь у ХІV Національному конгресі конституційного права

Версія для друку

На запрошення Асоціації конституційного права Перу суддя Конституційного Суду України Ольга Совгиря взяла участь у форматі онлайн у ХІV Національному конгресі конституційного права, організованому за участі Конституційного Суду Перу та Ібероамериканського інституту конституційного права (2–4 листопада, м. Арекіпа (Перу)). У Конгресі також взяли участь конституціоналісти з Іспанії, Італії, Перу, Мексики, Аргентини, Бразилії, Чилі, Колумбії, Еквадору, Венесуели, Болівії.

В якості міжнародного доповідача Ольга Совгиря виступила з онлайн-доповіддю з теми «Верховенство права в умовах війни: виклики для конституційного судочинства України». «Попри щоденні атаки російської федерації на загальновизнані демократичні цінності, покладені в основу нашої Конституції, Україна не тільки мужньо дає відсіч ворогу на полі бою, але й намагається ефективно захищати конституційні права людини», – розпочала свій виступ суддя перед зарубіжними колегами.

Суддя КСУ Ольга Совгиря

У своєму виступі Ольга Совгиря детально розповіла про організаційні особливості діяльності Конституційного Суду України, зумовлені запровадженням в Україні воєнного стану: розгляд справ переважно в порядку письмових проваджень, тенденції відтермінування втрати чинності визнаних неконституційними положень правових актів тощо. Незважаючи на невпинні повітряні тривоги та ракетні обстріли, Суд не тільки не припинив свою роботу, але й ухвалив 23 рішення.

Окрему увагу суддя приділила запровадженню в Суді формуляру конституційної скарги, який сприяє полегшенню доступу громадян до захисту своїх конституційних прав.

Також у доповіді Ольга Совгиря акцентувала увагу на ключових юридичних позиціях Суду, які тією чи іншою мірою стосуються збройної агресії росії проти України: як до повномасштабного вторгнення (рішення Конституційного Суду України від 16 липня 2019 року № 9-р/2019, від 21 грудня 2021 року № 3-р/2021), так і після 24 лютого 2022 року (рішення Конституційного Суду України від 6 квітня 2022 року № 1-р(II)/2022, від 12 жовтня 2022 року № 7-р(II)/2022, від 27 грудня 2022 року № 4-р/2022). Суддя звернула увагу, що одним із пріоритетних напрямків діяльності Конституційного Суду України в умовах триваючої збройної агресії російської федерації проти України став посилений соціальний захист військовослужбовців, які своєю мужньою боротьбою здійснюють ефективний захист Української держави та Українського народу.

Наостанок Ольга Совгиря подякувала зарубіжним колегам за підтримку, побажала мирного неба і щоб їх країни ніколи не зіткнулися з війною та її страшними наслідками.

  

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України