Суддя КСУ Олег Первомайський узяв участь у презентації Плану дій Ради Європи для України „Стійкість, відновлення та відбудова“ на 2023–2026 роки

Версія для друку

 

24 квітня, 2023 року

У понеділок, 24 квітня, відбувся захід, на якому директор Директорату з координації програм Ради Європи Клаус Нойкірх презентував План дій Ради Європи для України „Стійкість, відновлення та відбудова“ на 2023–2026 роки.

Участь у заході взяли представники Офісу Ради Європи в Україні, органів державної влади, національних партнерів Офісу Ради Європи в Україні, представники інститутів громадського суспільства та інші.

Директор Директорату з координації програм Ради Європи Клаус Нойкірх наголосив, що презентований План дій був підготовлений у тісній співпраці з українською владою та зацікавленими сторонами. За його словами, зазначений План дій, спрямований на підтримання процесу відбудови та економічного відновлення в Україні задля посилення стійкості українських державних установ, демократичного управління, правовладдя та захисту прав осіб, зокрема, постраждалих від війни в Україні. Клаус Нойкірх також зазначив, що План дій передбачає підтримку програми реформ у межах європейської перспективи України, наголосивши, що всі заходи щодо його реалізації ретельно координуватимуться з діями інших учасників та зацікавленими сторонами.

У межах Плану дій Ради Європи для України „Стійкість, відновлення та відбудова“ на 2023–2026 роки будуть втілені низка спеціальних проєктів, одним із яких є Проєкт „Підтримка розвитку конституційного правосуддя“. Під час його виконання заплановано провести низку практичних заходів, спрямованих на покращення інституційної спроможності Конституційного Суду України та для розвитку конституційного правосуддя в Україні загалом.

Суддя Конституційного Суду Олег Первомайський, виступаючи перед присутніми, привітав учасників заходу з початком нового Плану дій та подякував європейським партнерам за дієву підтримку Української держави. „Ми почули від представників Ради Європи про велику кількість проєктів: і які заплановано реалізувати в Україні, і які почали реалізовуватися. І я переконаний, вони будуть успішними. Підтвердженням того є результати втілених попередніх спільних проєктів, що знайшли своє відображення в національному законодавстві та реальному секторі економіки“, – наголосив суддя КСУ.

Він зауважив, що співпраця та обмін досвідом є взаємно корисними, передовсім у контексті отримання Україною статусу кандидата в членство Європейського Союзу. Олег Первомайський зазначив, що Конституційний Суд України буде продовжувати та урізноманітнювати професійну співпрацю з Офісом Ради Європи в Україні.

Суддя Конституційного Суду України Олег Первомайський (в центрі)

Учасники заходу

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України