Суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко виступив із доповіддю під час круглого столу «Правосуддя майбутнього: судова мережа та доступ до правосуддя»

Версія для друку

6 лютого, 2024

Суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко взяв участь у круглому столі на тему «Правосуддя майбутнього: судова мережа та доступ до правосуддя», що його організували видавництво «Юридична практика» за підтримки Верховного Суду, Вищої ради правосуддя й Інституту правотворчості та науково-правових експертиз НАН України.

Під час заходу суддя КСУ Віктор Городовенко представив доповідь на тему: «Чи є майбутнє у Конституційного Суду України». «Конституційний Суд є і повинен бути гарантом стабільного конституційного ладу та конституційного правопорядку в державі. Конституційний Суд має забезпечувати сталий розвиток держави, зокрема шляхом доктринального розвитку положень Основного Закону та захисту конституційних прав і свобод людини й громадянина», – наголосив суддя КСУ.

За словами Віктора Городовенка, Конституційний Суд України за час свого існування послідовно відстоює свою незалежність. Суддя наголосив, що Венеційська Комісія у Терміновому спільному висновку вказала, що «боротьба з корупцією є одним із найважливіших елементів правової держави, так само як і повага до Конституції та конституційного правосуддя. Вони йдуть пліч-о-пліч. Парламент і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного Суду як стража Конституції та виконувати його рішення».

У контексті свого виступу щодо ролі Конституційного Суду України у майбутньому Віктор Городовенко згадав слова судді Європейського суду з прав людини Миколи Гнатовського, який сказав, що він бачить Конституційний Суд національним Європейським судом з прав людини, який зможе так ефективно захищати права людини, що в українських громадян не буде потреби звертатися за їх захистом до ЄСПЛ.

 

Переглянути повний текст доповіді судді КСУ Віктора Городовенка.

 

Суддя КСУ Віктор Городовенко під час участі в круглому столі на тему
«Правосуддя майбутнього: судова мережа та доступ до правосуддя»


Суддя КСУ Віктор Городовенко під час виступу


Суддя КСУ Віктор Городовенко (праворуч)

 

 

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України