ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)
01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16
Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук взяв участь у роботі VII Західноукраїнського юридичного форуму
Національні реформи в Україні стали провідною темою VII Західноукраїнського юридичного форуму, який проходив у м. Івано-Франківськ. Захід тривав з 1 по 3 червня. Цьогоріч його програма передбачала 5 робочих сесій, спеціальні доповіді, екскурсії та прийоми.
Традиційно до роботи Всеукраїнського форуму долучилися провідні вітчизняні правники: представники органів державної влади, судді, адвокати, прокурори, науковці, громадські активісти. Серед них: Станіслав Шевчук – суддя Конституційного Суду України, Сергій Шкляр – заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби, Денис Бугай – Президент Асоціації правників України та інші.
У перший день заходу присутні дискутували щодо реформи правосуддя. Насамперед, вони звернулися до змін у правовому регулюванні засад діяльності Конституційного Суду України та особливостей проведення конкурсу до Верховного Суду і судів першої інстанції.
Жвавий інтерес викликали теми реформування системи виконавчого провадження та перспектива запровадження нових процесуальних кодексів України (КАС, ГПК і ЦПК). На розсуд громадськості було представлено також реформування юридичної освіти та запропоновано освітній проект Legal High School.
Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зауважив, що зміни до Конституції в частині повноважень Конституційного Суду мають вагоме значення. На його думку, запровадження конституційної скарги стане новим імпульсом для перезавантаження формату діяльності Конституційного Суду України, що позитивно вплине на розвиток всієї правової системи України. Станіслав Шевчук закликав учасників форуму якнайшвидше розпочати кампанію за прийняття закону про Конституційний Суд України без політичного забарвлення, якого йому надають у парламенті.
Під час другого дня форуму учасники обговорюватимуть можливості та виклики ефективної процесуальної та позапроцесуальної комунікацій. Зокрема, в аспекті тиску на суд і правоохоронні органи та інших проблемних питань етичних форм і способів взаємодії між учасниками провадження. Крім того, розглядатимуться правові аспекти інвестиційного клімату в Україні, які стосуються змін в антирейдерському законодавстві в сфері державної реєстрації та змін у валютному регулюванні і валютному контролі. Також присутні заслухають актуальні тенденції останньої практики ЄСПЛ щодо України та спеціальну доповідь колег на тему «Цивільний кодекс для Галичини (та Буковини) 1797 року».
Варто зауважити, що Західноукраїнський юридичний форум є унікальним заходом, оскільки за роки свого існування став міцною комунікативною платформою для правників зі всієї України. Тому участь у ньому гарантує не лише отримання актуальної інформації, але і дозволяє бути в курсі тенденцій та змін у правовому просторі нашої держави.