Суддя Конституційного Суду України Оксана Грищук склала присягу

Версія для друку

 

19.05.2022

Сьогодні, 19 травня 2022 року, на урочистому засіданні новопризначена суддя КСУ зачитала текст присяги та засвідчила його підписом.

Оксана Грищук була призначена на посаду судді КСУ Указом Президента України від 26 листопада 2021 року № 596/2021.

Голова засідання Сергій Головатий вручив судді Оксані Грищук мантію судді, нагрудний знак і посвідчення судді КСУ та привітав з набуттям повноважень судді Конституційного Суду України. 

„Сьогодні Ви долучилися до кола тих, хто покликаний і зобов’язаний бути охоронцем Конституції України, її захисником, її оборонцем, її хранителем і стояти на її варті“, – наголосив Сергій Головатий.

У своїй промові, він також відзначив, що внутрішній стан кожного з нас пов’язаний і обумовлений страшним лихоліттям – повсякденною війною, яка хоч і триває вже 8 років, але починаючи з 24 лютого триває щохвилини та щогодини. У зв’язку з чим Сергій Головатий побажав судді КСУ, щоб лихо війни обійшло її, її рідних та близьких.

Заступник Голови Суду також наголосив на значущій події цього дня: „Ви склали присягу в особливий день – День української вишиванки. День, коли українці по всьому світові себе виявляють як людність, що належить до однієї родини, до однієї нації, людність, яка має свою тотожність, що проявляється, зокрема, і в мові, і в побуті. І вираженням цієї тотожності є Українська вишиванка. Незалежно від того, які на ній узори, всі вони – обереги Української нації, до якої ми належимо“.

Голова засідання зазначив, що в Конституційному Суді України ми покликані захищати Українську націю, яка історично виборола державність, реалізуючи своє природне право на самовизначення. Завершуючи свій виступ, Сергій Головатий побажав Оксані Грищук професійних успіхів.

Переглянути відеовиступ Сергія Головатого

Переглянути відеовиступ Сергія Головатого

Урочиста церемонія відбулася за участі Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Голова парламенту у своєму вітальному слові подякував Конституційному Суду України за роботу. Він наголосив, що попри складні для України часи Конституційний Суд України не лише не зупинив своєї роботи і підтримує звичний темп розгляду справ, але й доєднався до обстоювання інтересів України на міжнародній арені та підтримання Збройних Сил України.

Зокрема, Руслан Стефанчук зазначив, що завдяки  зусиллям Конституційного Суду України на міжнародній арені конституційні суди Росії та Білорусі було позбавлено членства в Конференції європейських конституційних судів. Таку ініціативу Конституційного Суду України підтримали президенти конституційних судів інших європейських країн.

Також Руслан Стефанчук позитивно оцінив рішення Конституційного Суду України про посилений соціальний захист військовослужбовців, у якому Суд відзначив, що громадяни України, які захищають вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України, виконують конституційно значущі функції, тож держава повинна надавати їм і членам їхніх сімей особливий статус та забезпечувати додаткові гарантії соціального захисту. Він також зазначив, що рішення Конституційного Суду України є важливим дороговказом, зокрема і для парламенту при виконанні ним своїх конституційних функцій.

На завершення своєї промови Руслан Стефанчук наголосив, що держава та Український народ очікують від судді справедливого судочинства на цій посаді.

Переглянути відеовиступ Руслана Стефанчука

У спеціальному пленарному засіданні КСУ взяли участь також постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольга Совгиря, працівники Суду та представники засобів масової інформації.

Переглянути відеотрансляцію спеціального пленарного засідання можна за посиланням: http://sv1.ccu.gov.ua/video.

          

         

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України