Суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала взяла участь у Чорноморській регіональній конференції конституціоналістів

Версія для друку

 

 

Суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала взяла участь у Чорноморській регіональній конференції конституціоналістів

 

Суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала 28-30 червня  2013 року на запрошення Голови Конституційного Суду Грузії Георгія Папуашвілі і відповідно до рішення КСУ взяла участь у Чорноморській регіональній конференції «Теоретичні та практичні аспекти оцінки конституційності конституційних норм», що проходила в місті Батумі (Грузія).

У роботі конференції взяли участь делегації органів конституційної юрисдикції Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Грузії, Молдови, Німеччини, Румунії, Туреччини, представники Венеціанської комісії Ради Європи, науковці, експерти в галузі конституційного та міжнародного права, представники навчальних закладів та правозахисних організацій.

У ході наукового форуму Наталя Шаптала представила доповідь на тему «Контроль конституційних норм в Україні: ціннісні досягнення і шляхи удосконалення». Зокрема, суддя наголосила на низці основних аспектів та проблем, які суттєво впливають на конституційні процеси не тільки в Україні, а й в усіх демократичних країнах. Її увага була зосереджена на необхідності розумного та виваженого співвідношення, розвитку і захисту існуючих конституційних норм, а також на питаннях практики здійснення як превентивного, так і наступного конституційного контролю, здобутках українського конституційного правосуддя з цих питань та проблемах його удосконалення.

Окремо Наталя Шаптала зупинилася на повноваженнях Конституційного Суду України щодо здійснення конституційного контролю законопроектів про внесення змін до Конституції України, а також на проблемах, пов’язаних з виконанням рішень Суду. Контроль конституційних норм буде мати логічне завершення й практичну цінність лише у випадку виконання рішень органу конституційної юрисдикції, зазначила суддя в своїй доповіді.

Крім цього, Наталя Шаптала взяла участь в обговоренні низки доповідей про застосування принципів правової держави в консолідації конституційної демократії, форми та особливості контролю конституційних норм у практиці органів конституційної юрисдикції окремих держав, з питань застосування міжнародного права як інструменту подолання колізії конституційних норм, а також інших питань, що становлять науково-практичний інтерес для суддів і науковців у галузі конституційного права країн Європи та Чорноморського регіону.   

У рамках форуму Наталя Шаптала також відвідала Конституційний Суд Грузії, Будинок юстиції в Батумі, обговорила із зарубіжними колегами-конституціоналістами низку питань стосовно подальшої науково-практичної співпраці.

Крім того, в ході візиту Наталя Шаптала поклала квіти до пам`ятника  видатному українському поетові Тарасу Шевченку, встановленого в місті Тбілісі.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України