Суддя Конституційного Суду Республіки Литви Тома Бірмонтієнє взяла участь у круглому столі

Версія для друку

Суддя Конституційного Суду Республіки Литви Тома Бірмонтієнє взяла участь у круглому столі

 

У Конституційному Суді України 8-9 грудня проведено круглий стіл щодо практики підготовки та розгляду справ у Конституційному Суді України та Конституційному Суді Республіки Литви з питань соціального захисту. Вели його Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін та суддя Конституційного Суду Литовської Республіки пані Тома Бірмонтієнє, яка перебувала в Києві з робочим візитом на запрошення Конституційного Суду України. 

Анатолій Головін відзначив, що правова позиція Конституційного Суду України в питаннях соціального захисту громадян обумовлена спрямованістю діяльності України як демократичної, соціальної, правової держави.

У ході круглого столу пані Тома Бірмонтієнє поділилася досвідом роботи органу конституційної юрисдикції Литви в цих актуальних для суспільства питаннях  на прикладі конкретних справ.

За участю суддів КСУ обговорювалися проблеми, з якими часто стикаються в роботі конституційні суди Литви й України, зокрема виконання рішень судів, питання взаємодії з парламентами своїх республік та Європейським судом з прав людини в Страсбурзі.

У роботі круглого столу узяли участь керівник та відповідальні працівники Секретаріату Конституційного Суду України.

Тома Бірмонтієнє за ініціативи судді Конституційного Суду України Петра Стецюка відвідала Київський національний університет імені Тараса Шевченка, де відбулася її робоча зустріч із деканом юридичного факультету, професором Іваном Гриценком та професорсько-викладацьким складом кафедри конституційного права. В зустрічі взяли участь судді Конституційного Суду України Наталя Шаптала та Михайло Колос.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України