Суддів КСУ виправдали у справі про конфлікт інтересів - НВ

Версія для друку

НВ, 13 квітня 2021 р.

Суддів КСУ виправдали у справі про конфлікт інтересів

Суд міста Києва виправдав суддів Конституційного суду Ігоря Сліденка та Ірину Завгородню у справі щодо порушення законодавства про запобігання конфлікту інтересів.

Про це повідомив НАЗК.

На думку судді Алли Слободянюк, притягнення суддів до відповідальності за вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів неможливо через те, що на розгляд Великої палати КСУ було подано заяви про самовідвід від них самих, а також від представника Президента України в КСУ.

Суддя також зазначила, що не бачить можливим притягнення суддів КСУ до адміністративної відповідальності, оскільки КСУ є колегіальним органом, всі рішення якого приймаються більшістю голосів. І наголосила, що «відсутній прямий і безпосередній причинно-наслідковий зв’язок між голосуванням і прийняттям рішення».

У той же час в НАЗК повідомили, що ч. 1 ст. 60 Закону України «Про КСУ» прямо забороняє суддям КСУ брати участь в ухваленні рішень, за якими у них є конфлікт інтересів. Тобто навіть наявність заяви про самовідвід не може бути підставою для участі в прийнятті рішення.

Крім того, Сліденко і Завгородня взагалі не заявляли про самовідвід після того, як їм стало відомо про конфлікт інтересів, як цього прямо вимагає від них закон. Тобто, на думку суду, суддів КСУ взагалі неможливо притягнути до адміністративної відповідальності у випадку голосування за рішення КСУ в умовах конфлікту інтересів, повідомляє НАЗК.

Також Нацагентство зазначило, що рішення суду є остаточним, оскільки агентство не має права на апеляцію в подібних справах.

 

 

Суддів КСУ виправдали у справі про конфлікт інтересів / НВ (nv.ua)

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України