Судді КСУ Станіслав Шевчук та Ігор Сліденко взяли участь у XIX Міжнародному конгресі з європейського та порівняльного конституційного права

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Судді КСУ Станіслав Шевчук та Ігор Сліденко взяли участь  у XIX Міжнародному конгресі з європейського та порівняльного конституційного права

8-9 червня судді Конституційного Суду України Станіслав Шевчук та Ігор Сліденко взяли участь у ХIX Міжнародному конгресі європейського та порівняльного конституційного права на тему „Конституційне правосуддя та розвиток індивідуальних прав“, який цьогоріч відбувся в м. Кишинеу (Республіка Молдова). Традиційно цей захід – 18 років поспіль – проходив у Регенсбурзі (Німеччина) і був започаткований професором університету Регенсбурга Райнером Арнольдом.

ХIX Міжнародний конгрес з питань європейського та порівняльного конституційного права організований за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) та Конституційного Суду Молдови.

У заході взяли участь представники близько 20 країн Європи і Латинської Америки, зокрема представники органів конституційної юрисдикції та наукових установ, представники органів конституційного контролю таких країн як Албанія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Італія, Литва, Молдова, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Чілі, Чорногорія, Швеція.

Серед науковців, які долучилися до роботи конгресу, були вчені з Болонського Університету (Італія), Будапештського університету (Угорщина), Бухарестського університету (Румунія), Вроцлавського університету (Польща), Гданського університету (Польща), Європейського гуманітарного університету (Литва), Еребруського університету (Швеція), Карлового університету (Чехія), Папського католицького університету Сан-Паулу (Бразилія), Папського католицького університету Вальпараїсо (Чілі), Регенсбурзького університету (ФРН), Страсбурзького університету (Франція), Тбіліського державного університету (Грузія),  Університету м. Загреба (Хорватія), Університету м. Ніци (Франція), Університету м. Тирані (Албанія), Університету Жана Моне (Франція), Університету Алба-Юлії (Румунія), Університету Миколаса Ромеріса (Литва),  Університету Інсубрії (Італія), Університету Перуджі (Італія), Університет Анкари (Туреччина), Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошице (Словаччина), Державного університету Молдови та інших навчальних закладів. Також у заході взяли участь українські науковці Наталія Мушак (Національна Академія правових наук України) та Віктор Муравйов (Національний університет імені Тараса Шевченка).

 Конституційний Суд України в Кишеневі представляли судді КСУ Станіслав Шевчук та Ігор Сліденко.

На відкритті  Конгресу  виступив Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Тудор Панциру, який висловив подяку професору Регенсбурзького університету Райнеру Арнольду за той великий внесок, який він зробив „у розвиток конституційного права та конституційної академічної доктрини“.

У свою чергу професор Райнер Арнольд подякував за гостинність і високий рівень організації заходу, й наголосив на тому, що протягом багатьох років Регенсбурзький університет та Конституційний Суд Республіки Молдова й наукові установи країни підтримують плідну багаторічну співпрацю.

Голова Конституційного Суду Республіки Молдова (2011-2017 рр.) Александру Тенасє, який став ініціатором організації Конгресу в столиці Молдови, підкреслив „його актуальність в контексті захисту прав людини і конституційного правосуддя, які є важливими елементами для забезпечення демократії і верховенства права“.

Програма заходу передбачала проведення двох секцій – англомовної та франкомовної. Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук виступив модератором секції англомовних доповідей. Крім того, судді КСУ  Ігор Сліденко та Станіслав Шевчук взяли участь в обговоренні тематичних питань, що стосуються конституційного правосуддя та розвитку індивідуальних прав громадян.

 На завершення Конгресу відбулася урочиста церемонія присвоєння звання «DOCTOR HONORIS CAUSA» професору Регенсбурзького університету (Німеччина),  завідувачу кафедри ім. Жана Моне з європейського права Райнеру Арнольду.  

Звання „Почесного доктора“ є найвищою почесною відзнакою,  яка присвоюється вітчизняним та зарубіжним науковцям, діячам науки та освіти, громадським діячам за особливий внесок у розвиток юридичної науки та освіти, високий професійний і моральний авторитет в освітянських колах та у суспільстві.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України