Судді Конституційного Суду України виступили з доповідями в Інституті порівняльного публічного права і міжнародного права імені Макса Планка в Гайдельберзі

Версія для друку

30 листопада, 2023

Під час робочого візиту суддів Конституційного Суду України до Німеччини, що відбувся за сприяння Німецького фонду міжнародного правничого співробітництва (ІRZ), 28–29 листопада цього року проведено низку фахових зустрічей із керівництвом та провідними науковими співробітниками Інституту порівняльного публічного права і міжнародного права імені Макса Планка. 

Зазначений Інститут входить до складу Товариства імені Макса Планка та є всесвітньовідомою організацією, що здійснює фундаментальні наукові дослідження у галузі порівняльного публічного та міжнародного права.

Із вітальними словами до учасників зустрічі звернувся виконавчий директор  Інституту професор, доктор Армін фон Богданді та презентував доповідь на тему „Трансформаційний конституціоналізм“.

Виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий запропонував до обговорення тему „Тлумачення конституції в контексті міжнародного права“.

Доповідь на тему «„Обороноздатна демократія“ в умовах воєнного стану: перші уроки України» представив суддя Конституційного Суду України  Василь Лемак.

Із темою „Проблема абстрактного офіційного тлумачення в практиці Конституційного Суду України“ виступив суддя Конституційного Суду України Олександр Петришин.

Доповідь на тему „Питання відтермінування втрати чинності актами, що визнані неконституційними“ представив суддя Конституційного Суду України Олег Первомайський.

На завершення дводенного заходу німецькі партнери висловили свою підтримку й запевнили у готовності до подальшого поглиблення співпраці та реалізації уже запланованих спільних заходів.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України