Судді Конституційного Суду України долучилися до роботи ХI Літньої школи конституційного права

Версія для друку

14 серпня, 2023

Завершила роботу цьогорічна Літня школа „Конституціоналізм і  верховенство права в екстремальних умовах: влада, суспільство і демократія‟, яка тривала 7-12 серпня. Цей захід щорічно організовують для 30 студентів закладів вищої освіти України, і його метою є поглиблене обговорення актуальних питань конституційного права.

Кожного дня перед слухачами з доповідями виступали експерти в галузі конституційного і європейського права, теорії та філософії права, представники органів державної влади, провідні вітчизняні та іноземні науковці, юристи-практики і представники громадянського суспільства.

Від Конституційного Суду України в ХI літній школі взяли участь судді Конституційного Суду України Оксана Грищук, Василь Лемак і Олександр Петришин.

Судді Конституційного Суду України зосередили свої виступи на важливих та актуальних питаннях конституційного судочинства, зокрема викликах, що постали перед органом конституційної юрисдикції України та особливостях його роботи в умовах війни.

Суддя КСУ Олександр Петришин запропонував до уваги присутніх доповіді на теми „Офіційне тлумачення конституційних норм: традиції та новації‟ та „Принцип демократичної держави: підходи до тлумачення в практиці КСУ‟.

Своєю чергою, суддя КСУ Оксана Грищук розповіла учасникам про європейські правові цінності в юридичних позиціях Конституційного Суду України.

Суддя КСУ Василь Лемак сфокусував увагу на питанні аргументації у рішеннях Конституційного Суду України та потребі в її розвитку. Суддя також розкрив особливості здійснення конституційного судочинства в Україні під час війни.

Загалом учасники Літньої школи обговорили низку актуальних тем із питань захисту людських прав та свобод під час війни, тлумачення конституційних цінностей в екстремальних умовах, а також подискутували про методологію тлумачення нормативних актів у процесі оцінювання їх на конституційність. Окрім того, лектори у виступах зосередили увагу на особливостях застосування Конституції під час здійснення правосуддя, виконанні рішень ЄСПЛ та інтерпретації Конституції у світлі європейських юридичних цінностей.

Захід традиційно організували ОБСЄ у співпраці з Конституційним Судом України.

Учасники ХI Літньої школи конституційного права

Під час роботи ХI Літньої школи конституційного права

Суддя КСУ Олександр Петришин під час виступу


Суддя КСУ Оксана Грищук та директор Науково-дослідного інституту
порівняльного публічного права та міжнародного права
Ужгородського національного університету
Михайло Савчин

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України