Співпраця з місією експертів Проекту Twinning триває

Версія для друку

 

 

Співпраця з місією експертів Проекту Twinning триває

 

Суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк в черговий раз зустрівся з місією експертів Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні”.

На зустрічі, яка відбулася в Конституційному Суді України 10 жовтня, місія експертів у складі суддів Адміністративного апеляційного суду м. Гетеборг (Швеція) Гьорана Бодіна та Адміністративного апеляційного суду м. Нансі (Франція) Пьєра Вінсента обговорили питання щодо доступу громадськості до судових рішень.

Суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк поінформував гостей про нормативно-правову базу та механізми забезпечення доступу до судових рішень, зокрема, про функціонування автоматизованої системи електронних копій судових рішень – Єдиного державного реєстру судових рішень, яка на сьогодні є найповнішою базою рішень українських судів загальної юрисдикції, що розміщена в Інтернеті та відкрита для безкоштовного користування. Олександр Пасенюк відзначив, що Єдиний державний реєстр судових рішень є новим корисним інформаційним ресурсом, функціонування якого значно полегшує роботу суддів при винесенні рішень й узагальненні судової практики та робить більш прозорим судочинство. Сторони відзначили, що реєстр є новацією і потребує вдосконалення з огляду пошукових можливостей.

Європейські колеги також цікавилися питаннями стосовно критеріїв відбору судових рішень, що підлягають публікуванню, доступу до судового рішення особи, яка не брала участі у справі, отримання громадянами копій судових рішень.

На прохання гостей Олександр Пасенюк стисло поінформував про конституційне судочинство та розповів про взаємодію судової влади із засобами масової інформації, зауваживши, що тексти судових рішень публікуються в офіційних спеціалізованих виданнях судової влади, друкованих періодичних виданнях правничого спрямування та на офіційних веб-сайтах судів.

У підсумку співрозмовники відзначили, що й надалі необхідно продовжувати співпрацю в рамках Проекту.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України