Сергій Різник набув повноважень судді Конституційного Суду України

Версія для друку

 

28 травня 2024 року

 

У вівторок, 28 травня, на спеціальному пленарному засіданні Суду Сергій Різник склав присягу судді Конституційного Суду України та засвідчив її текст особистим підписом.

Голова спеціального пленарного засідання Сергій Головатий вручив Сергію Різнику мантію судді, нагрудний знак і посвідчення судді Конституційного Суду України та привітав із набуттям повноважень судді Конституційного Суду України.

«Це історичний момент в історії функціонування Конституційного Суду України, адже Ви перший, хто пройшов надскладний, але справедливий конкурсний відбір, ставши одним із переможців, а згодом законодавець призначив саме Вас на цю відповідальну посаду. Ваш вступ на посаду є певною мірою символічним: у Вас сьогодні перший робочий день як наймолодшого за віком судді, а в мене завтра останній робочий день як найстаршого за віком судді. Отже, мова йде про те, що молода українська держава потребує молодого покоління суддів, які є зобов’язаними служити Українській конституції задля утвердження тріади європейських цінностей: правдивої, а не формальної, демократії, людських прав і правовладдя», – зазначив Сергій Головатий.

Він наголосив, що Україна є частиною європейського простору, яка геть нещодавно звільнилися від тоталітарного ярма в особі московського комунізму.

Сергій Головатий акцентував, що з 2000 року у країнах Східної і Центральної Європи є ознаки порушення демократії і правовладдя. Він навів приклади того, як правлячі еліти в різних країнах намагалися підкорити конституційні суди, уплинути на них або ж взагалі ліквідувати, зокрема обмежуючи фінансування, не призначаючи суддів, не виконуючи судових рішень.  Як зазначив Сергій Головатий, це лише кілька із більшого числа методів, що їх застосовували, щоб підірвати незалежність конституційного суду, аби він не зміг виконати свою доконечну роль охоронця й оборонця національної конституції, правовладдя і людських прав.

Сергій Головатий наголосив, що в час, коли Збройні Сили України захищають нашу державу в боротьбі з озвірілим Левіатаном – кожен українець, увесь Український народ і вся Україна мають бути  впевнені в тому, що в них є надійний охоронець – захисник в особі Конституційного Суду України, який стоїть на варті конституційного ладу.

На спеціальному пленарному засіданні був присутній Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

У своєму виступі він зазначив, що призначення Сергія Різника суддею Конституційного Суду України відбулося за результатами безпрецедентно відкритого і надзвичайно складного конкурсу. «Призначення нового судді Конституційного Суду України Сергія Різника має цілковито аполітичний характер та ґрунтується на ретельному аналізі його морально-етичних та професійних якостей. І підтвердження цьому є промовистий факт, що голосування за цю кандидатуру об’єднало майже увесь зал парламенту, давши в результаті на табло 286 голосів», – зазначив Руслан Стефанчук.

Він переконаний, що цей приклад стане лише першим кроком в утвердженні нової традиції формування складу Конституційного Суду України, коли завданням суб’єктів призначення буде пошук незалежних, доброчесних і професійних кандидатів. Бо це і є спільний інтерес нас усіх – це національний інтерес усього Українського народу, особливо в умовах війни.

«Стати суддею Конституційного Суду в сьогоднішніх умовах це ще й велика честь та відповідальність. Бажаю Сергію Різнику натхнення у цій нелегкій та відповідальній роботі, а усьому Конституційному Суду України великих успіхів у справі утвердження правовладдя та національної Конституції», – зазначив Голова Верховної Ради України.

Під час спеціального пленарного засідання Суду також були присутні Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, Голова Ради суддів України Богдан Моніч, Голова Асоціації суддів Конституційного Суду України Іван Домбровський, посадові особи органів державної влади, громадяни України та представники медіа.

Переглянути виступ в.о. Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого за посиланням: https://youtu.be/f08-3tw9-TE?t=742

Переглянути відеотрансляцію спеціального пленарного засідання можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=f08-3tw9-TE

Довідково. Різник Сергій Васильович, доктор юридичних наук, професор кафедри конституційного права, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка, заступник Голови Науково-консультативної ради Конституційного Суду України.

Після успішного проходження оцінювання Дорадчою групою експертів, Верховна Рада України 23 травня ц.р. призначила його суддею Конституційного Суду України відповідно до Постанови № 3746–ІХ.

 

Під час урочистої церемонії складення присяги суддею Конституційного Суду України Сергієм Різником

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий

Суддя Конституційного Суду України Сергій Різник складає присягу

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий передає мантію судді Конституційного Суду України Сергію Різнику 

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий передає нагрудний знак судді Конституційного Суду України Сергію Різнику

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко та Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук (зліва направо)

Суддя Конституційного Суду України Сергій Різник

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України