Роз'яснення щодо порядку припинення повноважень судді Конституційного Суду України

Версія для друку

Роз'яснення щодо порядку припинення повноважень судді Конституційного Суду України

 

Сьогодні, 29 грудня, на офіційному сайті Президента України оприлюднено інформацію про підписаний указ Президента України щодо відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду України строком на два місяці.

У зв’язку з цим інформуємо.

Відповідно до статті 154 КПК України «питання про відсторонення від посади осіб, що призначаються Президентом України, вирішується Президентом України на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством».

Незалежність судді Конституційного Суду України забезпечується, у тому числі особливим порядком та підставами припинення повноважень, звільнення судді Конституційного Суду України з посади у порядку, визначеному Конституцією України. Рішення про звільнення судді Конституційного Суду України з посади з підстав, визначених частиною другою статті 149-1 Основного Закону України, ухвалюється виключно Конституційним Судом України на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.

Таким чином, з цього приводу буде призначено спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду України.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України