Робочий візит до Ради Європи: відкриття судового року та обговорення питань зміцнення довіри до судової влади (оновлено)

Версія для друку

Робочий візит до Ради Європи: відкриття судового року та обговорення питань зміцнення довіри до судової влади (оновлено)

24.01.2019

З 24 по 26 січня делегація Конституційного Суду України у складі Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука та заступника Голови Суду Олександра Тупицького перебувала з робочим візитом у м. Страсбург (Французька Республіка).

Метою візиту була участь в урочистому засіданні з нагоди відкриття судового року Європейського суду з прав людини. Крім того, Станіслав Шевчук та Олександр Тупицький взяли участь в міжнародному семінарі на тему «Зміцнення довіри до судової влади».

Урочисте засідання з нагоди відкриття судового року розпочав Голова Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді. Він наголосив, що у 2019 році Європейський суд з прав людини буде святкувати своє шестидесятиріччя. Таким чином, додав він, протягом 60 років ЄСПЛ сприяє гармонізації європейських стандартів щодо захисту прав і свобод людини. Голова ЄСПЛ зазначив, що сьогодні Європейський суд з прав людини користується всесвітньою повагою і розглядається як приклад для інших, як «маяк, який освітлює шлях для всіх, хто прагне зміцнити принципи верховенства права та демократії».

Гвідо Раймонді також зазначив, що востаннє виступає на відкритті судового року як Голова ЄСПЛ. «Досвід перебування на цій посаді завжди буде для мене приводом для гордості», – додав промовець. Він зауважив, що навантаження на Суд з кожним роком зростає, що пов’язано, в першу чергу, з непростими ситуаціями, що склалися в багатьох країнах Європи. З іншого боку, додав він, збільшення поданих до ЄСПЛ скарг свідчить про високий ступінь довіри до європейського механізму захисту прав людини.

«Наш Cуд, зі свого боку, ніколи не відмовиться від самої місії, задля виконання якої його було створено, адже незважаючи на відмінності в культурі чи традиціях, права людини є універсальними у кожному куточку світу», – підсумував Гвідо Раймонді.

Під час урочистого засідання з промовою виступив Голова Конституційної Ради Французької Республіки Лоран Фабіус. Він звернув увагу на те, що відбувається в кількох європейських країнах. На жаль, зауважив промовець, сьогодні існують нові загрози, і вони змушують нас бути надзвичайно пильними. За його словами, постійно зростаючі напади на основоположні права, які ставлять під сумнів незалежність судової влади та свободу засобів масової інформації, а також збільшення випадків арештів політичних опонентів, гомофобні напади, екстремізм є недопустимими для демократичних країн, які обстоюють принцип верховенства права.

«Як судді, які стоять на захисті основоположних прав, ми не можемо миритися з будь-якою формою екстремізму, оскільки захищаємо права і свободи, гарантовані вищими стандартами, в які ми віримо», – зазначив Лорен Фабіус. Він закликав до спільних дій з незмінною пильністю задля захисту прав людини, недопущення атак на вищі суди чи знищення верховенства права.

Міжнародний семінар на тему «Зміцнення довіри до судової влади» передбачав обговорення питань, що стосуються призначення, заохочення та звільнення суддів, ролі та взаємодоповнюваності судових рішень та окремих думок, а також аналіз стратегії побудови довіри та відповідальності інших органів влади з метою зміцнення та захисту судової системи.

У дискусії взяли участь, зокрема, Голова Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді, член Венеційської Комісії, професор Загребського університету Ясна Омейець, Генеральний прокурор Румунії, професор Університету Альба Юлія Августин Лазар, Голова Конституційної Ради Французької Республіки Лоран Фабіус, суддя Федерального Конституційного Суду Німеччини Андреас Паулус, судді Європейського суду з прав людини Ксенія Турковіч, Дмітрій ДєдовСіофра О'Лірі, Габріеле Куцко-Штадлмайер та Тім Ейке.

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України