Робочий візит делегації Конституційного Суду України до Грузії

Версія для друку

Робочий візит делегації Конституційного Суду України до Грузії

 

04.04.2018

З 2 по 4 квітня Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук та суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко перебували у Грузії з робочим візитом, метою якого була участь у підготовчому засіданні Третього Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ).

Захід організовано Конституційним Судом Грузії в рамках головування в Асоціації. Підготовче засідання Асоціації проходило під головуванням Голови Конституційного Суду Грузії, Голови Асоціації конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів Зази Тавадзе.

У заході також взяли участь Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас, Генеральний секретар Конституційного Суду Литовської Республіки Інгріда Данєлєнє, судді Конституційного Суду Республіки Молдова Аурел Беєшу та В’ячеслав Запорожан, керівник відділу міжнародного співробітництва Конституційного Суду Грузії Ірина Хахутаішвілі.

Під час підготовчого засідання до Третього Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів учасники обговорили нагальні питання, пов’язані з роботою BBCJ. Зокрема, члени Асоціації розглянули заяву на вступ до Асоціації Конституційного Трибуналу Республіки Польща, подану 22 лютого 2018 року.

Відповідно до статті 12 розділу ІV Статуту Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів тільки конституційний суд або еквівалентний йому інститут суверенної держави регіонів Балтійського та Чорного морів – член Європейського Союзу або програми «Східне партнерство», асоційований член ЄС/країна-кандидат, який бажає сприяти просуванню принципів, проголошених у Декларації про створення Асоціації, та досягнення її цілей, може стати членом Асоціації.

Крім того, члени Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів ухвалили заяву про засудження агресії та порушень прав людини на окупованих територіях країн, що є членами Асоціації.

У тексті заяви йдеться, зокрема, про те, що Асоціація вітає та підтримує зусилля органів влади Грузії, Молдови та України у засудженні Російської Федерації за агресію та зазіхання на суверенітет і територіальну цілісність Грузії, Молдови та України, а також порушення прав людини на окупованих територіях цих держав, та переслідуванні осіб, відповідальних за ці злочини.

Асоціація конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів також закликала органи конституційного правосуддя не залишатися байдужими до агресії та інших міжнародних злочинів.

 

Довідково. Декларація про створення Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів була підписана у жовтні 2015 року у місті Вільнюс очільниками конституційних судів України, Грузії, Литви, Молдови.

Відповідно до цієї декларації країни-учасники визнають необхідність зміцнення незалежності конституційних судів та еквівалентних їм інститутів як суттєвого фактора у забезпеченні демократії, верховенства права, а також верховенства Конституції, поділяють спільну мету щодо сприяння обміну інформацією стосовно кращих юридичних практик у галузі конституційного права тощо.

Згідно із Статутом цілями Асоціації є сприяння захисту прав людини та основних свобод, гарантування демократичних принципів та цінностей, забезпечення і реалізація принципів верховенства права, сприяння незалежності конституційних судів у здійсненні конституційного правосуддя, співпраця та обмін досвідом серед членів.

Враховуючи вказані цілі, функціями Асоціації є організація спільних заходів на регулярній основі, сприяння обміну досвідом та інформацією з питань конституційного правосуддя, зміцнення діалогу між членами Асоціації, співпраця з міжнародними організаціями та іншими установами, що поділяють цілі Асоціації.

Головування в Асоціації здійснюється Головою кожного члена Асоціації строком на один рік. Ротація здійснюється в алфавітному порядку держав, представлених членами Асоціації.

Конституційний Суд України головував в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів у 2017 році. А з 1 січня 2018 року Конституційний Суд України передав головування в Асоціації Конституційному Суду Грузії.

У рамках головування Конституційного Суду Грузії 16-17 травня у Тбілісі буде  організовано Третій Конгрес Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України