Робоча зустріч Сергія Головатого з Головою Конституційного Суду Республіки Болгарія

Версія для друку

5 червня, 2023

Під час перебування в Софії для участі у XXX Конгресі Міжнародної федерації європейського права (FIDE) виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий відвідав 1 червня Конституційний Суд Республіки Болгарія, де відбулася зустріч із Головою Суду Пауліною Пановою.

Сторони обмінялися думками щодо функціонування органів конституційної юрисдикції обох держав, зокрема їх повноважень, структури, та завдань, що постають перед ними на теперішній час.

Окремою темою було питання розвитку двосторонньої співпраці між конституційними судами України та Республіки Болгарії. Співрозмовники висловили обопільне бажання зміцнювати відносини на основі Меморандуму про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Болгарія, укладеному в червні 2009 року.

Сергій Головатий висловив глибоку вдячність Голові Конституційного Суду Республіки Болгарія Пауліні Пановій за лист солідарності та підтримки, що надійшов на адресу Конституційного Суду України від Конституційного Суду Республіки Болгарія на початку повномасштабного вторгнення рф на територію України в кінці лютого 2022 року.

На завершення зустрічі Сергій Головатий подарував Конституційному Судові Республіки Болгарія видання чотирма мовами (латинською, старослов’янською, сучасною українською та англійською) тексту Конституції Пилипа Орлика 1710 року, наголосивши на тому, що цей документ є «золотою короною української правничої спадщини».

Учасники зустрічі

Голова Конституційного Суду Республіки Болгарія Пауліна Панова,
в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий
під час вручення видання

Голова Конституційного Суду Республіки Болгарія Пауліна Панова,
в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий

 

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України