Робоча зустріч членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ)

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Робоча зустріч членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ)

 

11 вересня 2017 року у м. Вільнюс, в рамках проведення 4-го Конгресу Всесвітньої конференції конституційного правосуддя «Верховенство права та конституційне правосуддя в сучасному світі», відбулась робоча зустріч Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

У засіданні взяли участь представники конституційних судів Грузії, Литовської Республіки, Республіки Молдова та України. Делегація Конституційного Суду України, який у цьому році головує в Асоціації, представлена у складі в.о. Голови Суду Віктора Кривенка, суддів Суду Станіслава Шевчука та Ігоря Сліденка.

Під час зустрічі було обговорено питання проведення підготовчого засідання Вільнюського форуму (форуму конституційних судів Литовської Республіки, Грузії, Республіки Молдова та України), в рамках якого планується зустріч із Президентом Литовської Республіки Далею Грибаускайте, а також участь у заходах з нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції Литовської Республіки. Форум відбудеться наприкінці жовтня у м. Вільнюс.

Серед питань, порушених під час засідання, було також обговорення проекту змін до Статуту Всесвітньої конференції конституційних судів. Зокрема, щодо заміни трьох обраних представників Бюро Всесвітньої конференції конституційних судів чотирма представниками, обраними від кожного континенту і тільки в рамках зборів цих груп. Розглянуто можливість висунути кандидатів до Бюро Всесвітньої конференції конституційних судів від Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

Крім того, обговорювалось питання щодо неучасті Конституційного Суду Російської Федерації у Конгресі Всесвітньої конференції конституційних судів.

Учасники засідання висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з питань утвердження верховенства права та верховенства Конституції, дотримання прав і свобод людини, гарантування демократичних цінностей, поваги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності держав.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України