Рішення КСУ щодо НАБУ: всі положення закону про Антикорупційне бюро наразі чинні, – Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права

Версія для друку

Рішення КСУ щодо НАБУ: всі положення закону про Антикорупційне бюро наразі чинні, –
Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права

Аналітичний портал «Слово і діло», 17 вересня 2020 року

КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ. На початку вересня КСУ визнав неконституційним призначення директора НАБУ, тому складається враження, ніби ці рішення суду спрямовані саме на діяльність антикорупційного органу, але насправді йдеться про повноваження президента. Про це в коментарі «Слово і діло» сказав експерт з конституційного права Богдан Бондаренко.

«КСУ визнав неконституційними повноваження президента щодо призначення та звільнення директора НАБУ, щодо направлення та звільнення своїх представників з питань відбору директора НАБУ, щодо відправлення президентом свого представника до аудиторської комісії, а також затвердження Положення про Громадську раду при НАБУ», – пояснив юрист.

Рішення відтерміноване на 3 місяці, що дозволить Верховній раді протягом трьох місяців врегулювати це питання. Парламентарії мають передбачити інший порядок призначення директора НАБУ.

«Судячи з логіки рішень КСУ, більшу роль щодо антикорупційних органів, зокрема, й ДБР, має відігравати Кабінет міністрів. Як це зробить Верховна рада, наразі невідомо. Правильно, що КСУ відстрочив своє рішення на 3 місяці. Сьогодні ж всі положення закону про НАБУ є чинними, тому час є на врегулювання», – підкреслив Богдан Бондаренко.

За його словами, рішення КСУ стало логічним продовження попередніх, зокрема про неконституційність призначення директора НАБУ. Основна мотивація в тому, щоб підштовхнути Верховну раду привести до ладу законодавство.

«Всі зосереджуються на тому, що ці рішення КСУ спрямовані на НАБУ, але насправді це питання повноважень президента і логіка Конституційного суду може і має застосовуватися вже після того, як вони її висловили, надалі до всіх повноважень президента, які є в законах, але прямо не витікають з його конституційної компетенції, а саме безпеки, оборони і зовнішніх відносин», – зазначив юрист.

КСУ виробив свою позицію ще в червні 2019 року і відтоді ухвалював певні рішення в напрямку удосконалення законодавства щодо антикорупційних органів у частині повноважень президента.

URL: https://bit.ly/2ZNBfNf

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України