Призначення Артема Ситника директором НАБУ визнано неконституційним

Версія для друку

Призначення Артема Ситника
директором НАБУ визнано неконституційним

Юридична газета, 28 серпня 2020 року

Указ Президента України "Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України" визнано неконституційним.

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Як зазначається, Велика палата Конституційного Суду України 28 серпня ухвалила Рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України" від 16 квітня 2015 року № 218/2015.

Зокрема, цим Рішенням Конституційний Суд України визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), Указ Президента України "Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України".

Так, КСУ у своєму Рішенні наголосив на тому, що предметом конституційного розгляду в цій справі є питання забезпечення поділу влади та її функціонування в рамках наявної форми державного правління. Водночас Конституційний Суд України зазначив, що в Україні лише орган конституційної юрисдикції наділений відповідними повноваженнями для вирішення питання, порушеного у конституційному поданні.

URL:  https://bit.ly/3mriaKG

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України