Представники Конституційного Суду України взяли участь у Єреванській міжнародній конференції конституціоналістів

Версія для друку

 

Представники  Конституційного Суду України взяли участь у Єреванській міжнародній конференції конституціоналістів

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін і суддя Михайло Запорожець 5–6 жовтня 2012 року на запрошення Голови Конституційного Суду Республіки Вірменія Гагіка Арутюняна взяли участь у XVII Єреванській міжнародній конференції „Взаємодія конституційних судів та інших інститутів із забезпечення виконання рішень конституційного суду“.

На конференції представники органів конституційної юрисдикції майже з 15 країн виступили з доповідями, які торкалися питань гарантій виконання рішень конституційних судів, впливу рішень на законодавчий процес, взаємодії судів та інших органів державної влади тощо.

Певний інтерес учасників цього заходу викликав виступ Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна „Деякі проблемні питання виконання рішень Конституційного Суду України державними органами України”, в якому йшлося про необхідність удосконалення законодавчого регулювання процесу виконання актів Суду та визначення відповідальності за їх невиконання. Системне вирішення цього питання, наголосив Анатолій Головін, залежить не лише від законотворчого процесу, а й правової, політичної культури депутатського корпусу, їх схильності до політичного компромісу заради вирішення задач загальнонаціонального значення.

У доповіді було наведено ряд рішень КСУ, в яких Суд визначив порядок їх виконання чи надав відповідні рекомендації органам державної влади. Анатолій Головін наголосив, що Суд має право вимагати від відповідних державних органів письмового підтвердження виконання рішень Конституційного Суду України, дотримання висновку, проте відповідальності за ненадання такого підтвердження законодавчо не установлено, а також підкреслив, що в практиці КСУ були випадки звернення Голови Суду до законодавчого органу про урегулювання питання щодо необґрунтованого затягування виконання рішень єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. У підсумку свого виступу Анатолій Головін звернув увагу на те, що КСУ має певні можливості для впливу на процес виконання своїх рішень, проте нормативне регулювання цього механізму на сьогодні є неповним і потребує удосконалення.

У ході конференції очільник Конституційного Суду України головував на одному із її засідань. У дискусіях взяли участь представники конституційних судів країн Європи та СНД, а також Європейського суду з прав людини, ОБСЄ, делегати правозахисних інституцій, науковці, експерти в галузі конституційного права.

Під час перебування в Єревані Анатолій Головін та очільники конституційних судів зарубіжних країн зустрілися з Президентом Республіки Вірменія Сержем Саргсяном.

Крім того, українські конституціоналісти провели переговори із делегаціями конституційних судів Білорусі, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Казахстану, Латвії, Литви, Польщі, Росії та Сербії, поспілкувалися із суддею Європейського суду з прав людини Альвіною Гюлумян та захисником прав людини Республіки Вірменія Кареном Андреасяном.

В ході візиту відбулася двостороння зустріч Анатолія Головіна із Головою Конституційного Суду Республіки Таджикистан Махкамом Махмудовим. Особливу увагу сторони приділили реалізації положень підписаного в грудні 2011 року Меморандуму про двостороннє співробітництво між конституційними судами України і Таджикистану, зокрема обміну досвідом, розширенню партнерства на рівні апаратів судів та іншим питанням співпраці.

Також у рамках робочої програми делегація Конституційного Суду України зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Вірменія Іваном Кухтою.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України