Підняття Державного Прапора України

Версія для друку

Підняття Державного Прапора України

9.05.2018

9 травня 2017 року на честь Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на площі біля будівлі Конституційного Суду України було піднято Державний Прапор України.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у Другій світовій  війні. Так склалося, що Україна потрапила в епіцентр найбільшого в історії людської цивілізації збройного конфлікту, а її землі від самого початку війни перетворилася на один із найважливіших театрів бойових дій між військами Німеччини та її союзників і радянською армією. Найкривавіша в історії світу Друга світова війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, смерть та руйнування, завдала непоправних втрат цивілізації та культурі.

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – особливе свято для мільйонів людей. Це День, який поставив крапку в страшній, кровопролитній, тривалій війні. 

Цей святий день завжди викликає  водночас почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам'яттю загиблих.

Сьогодні нам, українцям, знову доводиться зі зброєю в руках захищати свою країну, протистояти агресору, який зазіхнув на нашу незалежність. Але завдяки національній єдності і з вірою у справедливість,  патріотизму українських військових, Україна в черговий раз доводить усьому світу,  що ми здатні захистити її незалежність і територіальну цілісність.

Українці продовжують нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Емблема цих скорботних свят – червоні маки – символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни, і тих, хто сьогодні віддає своє життя на сході України у боротьбі з агресором.

В Україні кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. А ще червоні маки здавна слугували українцям могутнім оберегом, потужним талісманом, адже уособлюють красу, молодість, нездоланну силу Всесвіту. Тож нехай вона оберігає наших воїнів, надає наснаги у благородній справі встановлення миру та спокою на рідній землі.

В урочистій події взяли участь судді Конституційного Суду України Віктор Кривенко та Василь Лемак, керівник Секретаріату Суду Ярослав Василькевич, керівники структурних підрозділів та працівники Секретаріату КСУ, військовослужбовці Управління державної охорони України.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України