Перший сенат розглядав справу за конституційною скаргою Цимбала М. А. щодо конституційності положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України

Версія для друку

13.07.2022

Сьогодні, 13 липня, Перший сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Цимбала Михайла Андрійовича щодо відповідності Конституції України положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – Кодекс).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Сергій Сас виклав зміст конституційної скарги, поінформував про перебіг справи в судах та обґрунтування скаржника.

Як зазначив суддя-доповідач, заявник просить перевірити на відповідність Конституції України окреме положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу, а саме „якщо рішення суду ще не виконане“.

Згідно з оспорюваним положенням Кодексу підставою для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами є встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

На переконання автора клопотання, оспорюване положення в частині формулювання „якщо рішення суду ще не виконане“ суперечить низці приписів Конституції України, оскільки порушує його право на відшкодування моральної і матеріальної шкоди, завданої законом, який визнано неконституційним, запроваджує дискримінацію щодо окремих категорій пенсіонерів в аспекті можливої реалізації ними цього права, а також порушує право заявника на ефективний судовий захист.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині, Перший сенат перейшов до закритої частини пленарного засідання.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України у рубриці Архів відеотрансляцій засідань.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України