Пам`яті Леоніда Юзькова

Версія для друку

 

Пам’яті  Леоніда Юзькова

 

 

2 березня минає 20 років відтоді, як пішов з життя перший Голова Конституційного Суду України, видатний український вчений-правознавець, педагог та громадський діяч Леонід Петрович Юзьков (1938-1995).

Він був тією людиною, з якої почалася історія становлення конституційного судочинства як однієї з найбільш фундаментальних інституцій сучасної Української держави. Наукові напрацювання Леоніда Юзькова з теорії української доктрини конституційної юрисдикції та його внесок у практичну розробку законодавчих засад конституційного судочинства з роками не втратили актуальності й досі є корисними в роботі Конституційного Суду України.

Найважливішою справою свого життя Леонід Петрович вважав роботу над проектами Конституції України в 1990-1995 роках, для чого застосував весь свій талант вченого-юриста та неабиякі організаційні здібності.  Свій видатний потенціал вчений реалізував як неперевершений спеціаліст не тільки з конституційного, а й з виборчого, муніципального права, з питань державного будівництва. Вражає перелік звань і посад Леоніда Юзькова — доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України, член Венеціанської Комісії Ради Європи «За демократію через право», голова наглядової ради Української правничої фундації, член Конституційної комісії, керівник робочих груп з підготовки проектів «Декларації про державний суверенітет України», Концепції нової Конституції України, двох офіційних проектів Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд України» та багатьох інших. Він автор понад 200 наукових праць. Не менш вагомим є внесок Леоніда Юзькова у формування демократичної, соціальної, правової Української держави, зміст і спрямованість діяльності якої визначають права і свободи людини і громадянина та їх гарантії.

Леонід Юзьков увійшов в історію української юриспруденції ще й як талановитий педагог, який виховав не одне покоління вітчизняних правників. Багато його учнів стали кандидатами, докторами наук, визнаними фахівцями у своїй сфері.

Виходець з простої селянської сім'ї, Леонід Петрович був інтелігентом у самому високому розумінні цього слова і, безумовно, палким патріотом України. Вочевидь, ця любов до Вітчизни й заряджала його тією невичерпною енергією, яку він буквально випромінював.

Віддаючи данину пам’яті видатному державному діячеві, вченому і патріоту, ми висловлюємо вдячність Леоніду Петровичу Юзькову і як Людині з великої літери, яка мала щиру українську вдачу, була привітною, чуйною, завжди готовою відгукнутися на чужий біль та прийти на допомогу.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України