Огляд першого-другого номера видання „Вісник Конституційного Суду України“

Версія для друку

05.07.2022

У Віснику Конституційного Суду України № 1-2/2022 можна ознайомитися з рішеннями Конституційного Суду України, окремими думками суддів, Постановою про припинення дії Меморандуму про співробітництво між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Білорусь, а також іншою корисною інформацією.

Розпочинається Вісник із презентації біографії доктора юридичних наук, професора, судді Конституційного Суду України Оксани Грищук, яка призначена на цю посаду Указом Президента України№ 596/2021 від 26 листопада 2021 року. У цьому розділі також можна ознайомитися з інформацією стосовно церемонії складання присяги новопризначеною суддею.

У традиційному розділі „Акти Конституційного Суду України“ опубліковано 3 рішення за конституційним поданням та конституційними скаргами  у справах:

  •  щодо конституційності окремих приписів статті 6 Закону України „Про телебачення і радіомовлення“, статей 15, 15-1, 26 Закону України „Про кінематографію“ (Рішення від 21 грудня 2021 року № 3-р/2021);
  • про посилений соціальний захист військовослужбовців (Рішення від 6 квітня 2022 року № 1-р(ІІ)/2022);
  •   щодо конституційності пункту 1 частини п’ятої, частини сьомої статті 454 Цивільного процесуального кодексу України (Рішення від 6 квітня 2022 року № 2-р(ІІ)/2022).

Резюме цих рішень надається англійською мовою. 

Крім того, опубліковано Постанову Конституційного Суду України про припинення дії Меморандуму про співробітництво між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Білорусь (від 2 березня 2022 року № 3-п/2022). У постанові зазначається, що „Конституційний Суд Республіки Білорусь є однією з інституцій системи органів державної влади Республіки Білорусь, рішення, дії та бездіяльність яких сприяють здійсненню збройної агресії проти України з території Республіки Білорусь. Тому подальше продовження будь-яких відносин між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Білорусь не є можливим“.

На сторінках видання читачі можуть ознайомитися зі статтею доктора юридичних наук, професора, судді Конституційного Суду України Віктора Колісника „Росія перевершила нацистський Третій рейх“ (до суддів і правознавців). „Перевершуючи нацистський Третій рейх, Росія підступно нанесла ракетно-бомбові удари по Україні й саме таким чином розв’язала та веде агресивну війну не лише проти України, але й проти усієї світової цивілізації, європейських цінностей та європейської системи загальної безпеки“, – зазначає автор.

У статті наголошується, що „українські військові – це так само люди, що мають право на життя, на приватне і сімейне життя й прийшли у цей світ для того, щоб робити добро, а не гинути в боях через марення особи, яка втратила зв’язок з реальністю. Людське життя, включно й життя військового, - це в Україні (на відміну від Росії) найвища соціальна цінність, якою не може нехтувати ні своя, ні тим більше чужа держава. Ми, українці, цінуємо життя усіх громадян, незалежно від того, чи є ця особа цивільною або військовим, чоловіком чи жінкою, дитиною чи літньою людиною“.

У наступному розділі видання „Зовнішні зв’язки Конституційного Суду України“ надано інформацію про участь заступника Голови, суддів Конституційного Суду України, працівників Секретаріату Суду та наукових консультантів суддів у міжнародних наукових заходах, тренінгах та фахових дискусіях, зустрічах, які відбулися впродовж листопада 2021 року – травня 2022 року.

Окрему частину журналу приділено інформації про виконання бюджету Конституційним Судом України за 2021 рік.

Переглянути Вісник в електронному форматі можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: https://ccu.gov.ua/docs/4568.

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України