НСПіПр: Визнано конституційними окремі приписи Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» (14.11.2024)

Версія для друку

Національна служба посередництва і примирення, 14 листопада 2024 року

Визнано конституційними окремі приписи Закону України «Про порядок вирішення колективних
трудових спорів (конфліктів)»

Визнано конституційними окремі приписи Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»

13 листопада 2024 року Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив Рішення №10-р(ІІ)/2024 за конституційною скаргою Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

До розгляду зазначеної конституційної скарги як залучений учасник конституційного провадження, зокрема, був запрошений голова НСПП Дмитро Кухнюк, який висловлював позицію НСПП з цього приводу у відкритій частині пленарного засідання в межах конституційного провадження:

«Відповідно до практики ЄСПЛ, примирно-арбітражний порядок вирішення колективних трудових спорів не свідчить про обмеження доступу до правосуддя. Право на доступ до суду не є абсолютним. Воно може бути врегульоване національними процедурами для забезпечення ефективності відправлення правосуддя. Тому, зважаючи на буквальне текстуальне тлумачення положень ст. 7 Закону, у їх системному взаємозв’язку із нормами статей 8, 55, 64, 124 Основного Закону, на нашу думку, оспорювані законодавчі положення не звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, визначених Конституцією України, зокрема визначеного у ст. 55 права на судовий захист,», – зазначив Дмитро Кухнюк.

Конституційний Суд підтвердив конституційність окремих приписів статті 7 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», зокрема щодо обов’язкового досудового розгляду колективних трудових спорів примирною комісією та трудовим арбітражем.

Конституційний Суд підкреслив, що такий порядок не обмежує право на судовий захист, гарантований Конституцією України. Досудові процедури, згідно з рішенням, залишаються додатковим механізмом захисту сторін трудового спору, не порушуючи при цьому права на звернення до суду.

Це рішення підтверджує важливість дотримання законодавчих процедур у врегулюванні колективних трудових спорів та гарантує захист прав усіх учасників трудових відносин.

Із повним текстом рішення Другого сенату КСУ можна ознайомитися за посиланням: https://ccu.gov.ua/dokument/10-rii2024

Фото: архів КСУ

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України