На відкритій частині пленарного засідання Перший сенат Суду розглянув справу за конституційною скаргою Мельничука І.С.

Версія для друку

Перший сенат Суду 22 грудня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Мельничука Ігоря Степановича щодо відповідності Конституції України першого речення абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ зі змінами (Закон).

Віктор Кичун, суддя-доповідач у справі, зазначив, що Мельничук І.С. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням щодо перевірки на відповідність положенням частини другої статті 3, частин першої, другої статті 8, частини п’ятої статті 17, статті 21, частин другої, третьої статті 22, частин першої, другої статті 24, частин першої, четвертої статті 41, статті 46, частини першої статті 58, статті 64, частини першої статті 68 Конституції України першого речення абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону.

Згідно з оспорюваним приписом Закону максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Автор клопотання вказує, що „запровадження законодавцем обмеження прокурорам максимального розміру пенсії призвело до звуження їх права на соціальний захист, гарантоване статтею 46 Конституції України, а також суперечить іншим  нормам Основного Закону України“.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач також зазначив про підстави для відкриття провадження та повідомив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи було направлено листи-запити до закладів вищої освіти з проханням висловити позицію щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Перший сенат завершив розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На відкритій частині пленарного засідання були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Ігор Мельничук, представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань».

 

22.12.2021

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України