Міжнародна конференція за участю Голови Європейського суду з прав людини

Версія для друку

Міжнародна конференція за участю Голови Європейського суду

з прав людини

 

1 липня 2011 року у Верховному Суді України відбулася Перша міжнародна науково-практична конференція „Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини у правовій системі України“.

Знаменно, що конференція проходить якраз у рамках головування України у Комітеті міністрів Ради Європи, котре буде тривати до листопада 2011 року.

У роботі наукового форуму взяв участь і виступив Голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста.

З доповідями у ході конференції виступили голова Верховної Ради України В.Литвин, голова Верховного Суду України В.Онопенко, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Н.Карпачова, суддя Європейського суду з прав людини від України Г.Юдківська.

З вітальним словом до учасників Першої міжнародної науково-практичної конференції „Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини у правовій системі України“ звернувся Голова Конституційного Суду України А.Головін. Він, зокрема, наголосив на позитивній результативності подібних науково-практичних заходів для посилення захисту прав людини, зміцнення принципу верховенства права та підвищення рівня обізнаності з практикою застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У роботі міжнародного наукового форуму взяли участь судді Конституційного Суду України: Ю.Баулін, С.Вдовіченко, С.Винокуров, М.Запорожець, М.Колос, М.Маркуш, О.Сергейчук, П.Стецюк, А.Стрижак, Н.Шаптала та В.Шишкін.

Коло тем, яким була присвячена конференція, досить широке: "Практика Європейського суду з прав людини – дієвий важіль утвердження і розвитку основоположних прав людини: філософсько-методологічні, загальнотеоретичні та законодавчі аспекти; наукові дослідження та вивчення студентами вищих юридичних навчальних закладів і практикуючими юристами практики Європейського суду з прав людини ", „Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини у діяльності судових органів України та виконання його рішень“, „Врахування практики Європейського суду з прав людини в діяльності правоохоронних органів, адвокатури та громадських правозахисних організацій“.

У ході роботи конференції учасникам було презентовано перший випуск щомісячного науково-практичного додатку до юридичного журналу „Право України“ – збірник „Європейський суд з прав людини. Судова практика“.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України