КСУ просить Конференцію європейських конституційних судів (CECC) позбавити членства КС Республіки Білорусь

Версія для друку

3 березня 2022 року

пані Домніці МАНОЛЕ
Президентці Конституційного Суду Республіки Молдова
Голові Конференції європейських конституційних судів
м. Кишинів
м. Київ
 
Шановна пані Голово!
На продовження спілкування з Вами листом від 1 березня 2022 року дозвольте звернутися до Вас уже з іншого приводу.
Загальновідомо, що збройна агресія Російської Федерації проти України не лише невпинно продовжується, а й посилюється. У результаті цього за міжнародним правом злочину вбито не лише велике число українських  військовиків, а й понад 2000 зовсім невинних цивільних осіб, зокрема літніх людей та дітей. Такими є наслідки  поведінки держави-агресора.
Утім, прикрим є те, що Республіка Білорусь як політично-військовий сателіт Російської Федерації надає допомогу в розміщенні війська та озброєння російських збройних сил на своїй території, тим самим сприяючи досягненню цілей Росією як державою-агресором.
Починаючи від 24 лютого – першого дня нового етапу війни Росії проти України, безпосередньо з території Республіки Білорусь систематично завдають ракетних ударів по військових і цивільних об’єктах України, призводячи до масових жертв, що є цілковито несумісним із нормами міжнародного гуманітарного права під час ведення бойових дій.   
Конституційний Суд Республіки Білорусь є однією з найважливіших інституцій у системі органів публічної влади цієї держави, рішеннями, діями та бездіяльністю яких у порушення загальновизнаних принципів міжнародного права забезпечується безпосереднє сприяння збройній агресії проти України з території Республіки Білорусь.
З урахуванням цього, звертаюся до Вас як до Голови Конференції європейських конституційних судів із пропозицією внести до порядку денного засідання «Кола Президентів», що відбудеться в травні 2022 року в м. Кишинів (Республіка Молдова), питання про припинення асоційованого членства Конституційного Суду Республіки Білорусь у Конференції на підставі пункту 2 статті 7 її Статуту.
Беручи до уваги, що метою створення органів конституційного контролю на території європейського континенту є забезпечення не лише верховенства конституції та її безпосередньої дії на території держави, а також і передовсім відповідності актів державних органів нормам основоположного закону, утвердження ідеалів правовладдя й людських прав, вважаємо, що подальше асоційоване членство Конституційного Суду Республіки Білорусь у Конференції європейських конституційних судів є неприпустимим, оскільки не відповідає цілям Конференції, визначеним статтею 3 її Статуту, а також вимогам щодо членства в Конференції, установленим статтею 6  цього Статуту.
Прошу Вас інформувати членів Конференції європейських конституційних судів щодо порушеного мною питання.
Користуючись нагодою, прийміть, шановна пані Голово, запевнення у моїй високій до Вас повазі.

 

Виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України                             Сергій ГОЛОВАТИЙ

Документ

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України