Конституційний Суд України відвідала група українських та іноземних науковців

Версія для друку

СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Прес-служба КСУ)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

Конституційний Суд України відвідала група українських та іноземних науковців

 

18 листопада Конституційний Суд України відвідали українські та іноземні вчені із Естонії, Ізраїлю, Казахстану, Польщі з метою ознайомлення з історією конституційного судочинства в Україні.

Знайомство гостей з Конституційним Судом України розпочалося з оглядової екскурсії, під час якої працівники Секретаріату Суду розповіли про історію і діяльність єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, зокрема про порядок формування КСУ, його склад, строк повноважень суддів, особливості конституційного провадження, форми звернення до Суду, про внесені зміни до Конституції України в частині правосуддя, а також такі, що стосуються повноважень Конституційного Суду України.

Під час екскурсії гості мали можливість поспілкуватися з суддею Конституційного Суду України Станіславом Шевчуком, який розповів про прийняті Конституційним Судом України рішення. Зокрема суддя зупинився на справах про проведення місцевого референдуму в Автономній Республіці Крим та щодо конституційності Постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим „Про Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і міста Севастополя“. Крім того, суддя звернув увагу на справу про завчасне сповіщення про проведення публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій, а також справу про судовий контроль за госпіталізацією недієздатних осіб до психіатричного закладу, інші справи, що розглядалися Конституційним Судом України. Водночас суддя відповів на  низку запитань відвідувачів.

Науковці побували в Залі засідань Суду, Прес-центрі, оглянули музейну експозицію Конституційного Суду України, переглянули експонати, серед яких сувеніри, медалі, книжкові видання, подаровані органами конституційної юрисдикції країн світу, а також органами державної влади України та зарубіжних країн, міжнародними організаціями, судовими установами, навчальними закладами.

Під час оглядової екскурсії його учасники мали можливість сфотографувались на згадку про цю подію.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України