Конституційний Суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі щодо конституційності окремих положень закону про управління об’єктами державної власності

Версія для друку

Конституційний Суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі щодо
конституційності окремих положень закону про управління об’єктами державної власності

У середу, 26 лютого, Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «АВАНПОСТ». Суб’єкт права на конституційну скаргу просить перевірити на відповідність Конституції України абзац восьмий частини п’ятої статті 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року № 185–V (далі – Закон).

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Олександр Литвинов поінформував про зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Так, відповідно до зазначених положень Закону господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним, сплачують до державного бюджету частину чистого прибутку у розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, встановлених на відповідний рік, але не менше 30 відсотків, до 1 липня року, що настає за звітним; на суму таких коштів органами доходів і зборів нараховується пеня у порядку, визначеному абзацом шостим цієї частини, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України.

Водночас автор клопотання обстоює позицію, що згадана норма на практиці позбавляє акціонерів (учасників) господарського товариства, відмінних від державних товариств, належних їм корпоративних прав. Зокрема, права на вирішення питань про розподіл прибутку та його спрямування на виплату дивідендів, а також на отримання дивідендів іншими акціонерами.

Скаржник вважає, що оспорювана норма Закону порушує гарантоване Конституцією України право кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Перший сенат Конституційного Суду України перейшов до закритої частини пленарного засідання.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України