Конституційний Суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі про конституційність положень статті 375 КК України

Версія для друку

 

Конституційний Суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання
у справі про конституційність положень статті 375 КК України

29.01.2020

Велика палата Конституційного Суду України 28 січня на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень статті 375 Кримінального кодексу України.

Нормами вказаної статті передбачено:

«1. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років».

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Галина Юровська зазначила, що народні депутати наголошують на відсутності в нормативних актах визначення поняття «завідомо неправосудне», тому вважають його оціночним. На думку авторів клопотання, оспорювані положення статті 375 КК України є інструментом впливу на незалежність і недоторканність суддів, оскільки інші учасники кримінального процесу тлумачать ці норми на власний розсуд.

Суддя-доповідач повідомила, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення надіслано запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України.

Велика палата Конституційного Суду України перейшла до закритої частини пленарного засідання у цій справі для ухвалення рішення.

Участь у пленарному засіданні взяли уповноважені представники авторів клопотання: народний депутат України Григорій Мамка, адвокати Дмитро Бондарчук та Богдан Слободян.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України