Конституційний Суд України оголосив перерву у розгляді справи за конституційною скаргою Оксани Бухтоярової у зв’язку з заявленим клопотанням

Версія для друку

14 лютого, 2024

Другий сенат Конституційного Суду 14 лютого 2024 року на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Бухтоярової Оксани Василівни щодо конституційності абзацу п’ятнадцятого частини першої статті 1, підпункту „в‟ пункту 2 частини першої статті 3, частини першої статті 45, частини першої статті 51-1 Закону України „Про запобігання корупції‟, пункту 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Під час пленарного засідання Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін заявив відвід судді Другого сенату Суду Сергію Головатому.

Відповідно до частини першої статті 36 Закону України Про Конституційний Суд України сенат діє у складі дев’яти суддів Конституційного Суду. Другий сенат наразі працює у складі лише шести суддів, що становить критичний кількісний склад для повноважності сенату.

Згідно з Законом України Про Конституційний Суд України засідання, на якому має бути розглянуте питання про відвід судді, є повноважним за присутності щонайменше шести суддів від складу сенату.

Ухвалу про відвід судді ухвалюють у сенаті без участі судді, щодо якого заявлено відвід. З огляду на це Другий сенат не є повноважним для розгляду питання про відвід, а відтак Голова засідання оголосив перерву у цьому засіданні. Про дату і час пленарного засідання учасники будуть повідомлені згодом.

На пленарному засіданні були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Оксана Бухтоярова, Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін, Представник Президента України у Конституційному Суді України Сергій Дембовський, представник Національної асоціації адвокатів України, адвокат Марина Ставнійчук, Представник Національного агенства з питань запобігання корупції, в. о. Голови Національного агенства з питань запобігання корупції Ярослав Любченко та інші громадяни України.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання: https://sv1.ccu.gov.ua/video_ccu1/ks2_14_02_2024.mp4.

Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін
заявляє відвід судді Другого сенату Суду Сергію Головатому

Під час пленарного засіданні Другого сенату 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України