Конституційний Суд України оголосив переможців щорічного конкурсу для молодих науковців на кращу статтю з конституційної тематики

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Конституційний Суд України оголосив переможців щорічного конкурсу для молодих науковців на кращу статтю з конституційної тематики

 

11 грудня 2014 року в Конституційному Суді України в рамках Всеукраїнського тижня права відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу для молодих науковців на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов’язаної із захистом прав та свобод людини і громадянина.

Підсумки конкурсу на зібранні, що проходило в залі засідань Суду за участі суддів та працівників Секретаріату КСУ, оголосив Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін, який очолює редакційну раду офіційного видання «Вісник Конституційного Суду України».

Логотип-переможецьПерш ніж привітати переможців, очільник Суду відзначив, що КСУ традиційно долучається до такої важливої події в житті української юридичної спільноти, як Всеукраїнський тиждень права, що проходить нинішнього року з 8 по 12 грудня.  При цьому він нагадав, що 10 грудня відзначався День прав людини, заснований на честь ухвалення в 1948 році Генасамблеєю ООН Загальної декларації прав людини – основоположного міжнародного акту в галузі захисту прав і свобод людини і громадянина, та розповів про символіку цього свята – зображення долоні у вигляді  голуба, автором якого є сербський дизайнер Стакіс.

Повертаючись до сьогоднішньої події, Юрій Баулін зазначив, що одним із заходів, який вже другий рік поспіль проводять судді та працівники Секретаріату КСУ з нагоди Всеукраїнського тижня права, є конкурс на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов’язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина. Конкурсні роботи, що надійшли протягом вересня-листопада, оцінювало за 10-бальною шкалою журі, до якого увійшли члени редакційної ради «Вісника Конституційного Суду України». «Цього року конкурсних статей надійшло втричі більше, ніж минулого року, тож членам журі довелося докласти чимало зусиль, щоб ознайомитися з ними усіма і об’єктивно оцінити», – зазначив Юрій Баулін, який очолює журі. У ході оцінювання було визначено три роботи, які набрали найбільше балів. «Журі відзначило високий наукових рівень цих робіт та вважає, що висновки і пропозиції, вміщені у них, є цікавими, ґрунтовними і заслуговують на увагу», – повідомив Голова КСУ.

Отже, у підсумку перше місце посіла робота студентки 2 курсу магістратури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольги Моткової на тему „Право на життя у рішеннях Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини“. За рішенням редакційної ради ця стаття буде надрукована у першому номері „Вісника Конституційного Суду України“ в наступному році.

Другою стала стаття здобувача Національного університету Державної податкової служби України, судді Бахмацького районного суду Чернігівської області Павла Пархоменка на тему „Рішення Європейського суду з прав людини та рішення Конституційного Суду: конфлікт правових позицій“.

Третє місце присуджено роботі студентки 1 курсу магістратури Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України Вікторії Сергійчук на тему „Право на життя: поняття, зміст та можливості захисту під час антитерористичної операції в Україні“.

Імена переможців оголосив найстарший за віком суддя КСУ, член  редакційної ради «Вісника Конституційного Суду України», доктор юридичних наук, професор Василь Бринцев, а Юрій Баулін вручив лауреатам дипломи переможців конкурсу І, ІІ та ІІІ ступенів відповідно, а також електронні збірки рішень КСУ, добірки юридичної літератури та пам’ятні сувеніри.

Принагідно Юрій Баулін привітав присутніх з Днем працівника суду, що відзначається 15 грудня. Діяльність Конституційного Суду України, підкреслив Голова КСУ, відіграє важливу роль у забезпеченні правової, політичної та економічної стабільності нашої країни. Сьогодні Україна переживає нелегкі часи – анексія Криму, утворення маріонеткових народних республік та подальші агресивні дію колись дружньої сусідньої держави поставили під загрозу цілісність нашої країни. Завдяки героїзму та самопожертві патріотів, а також підтримки з боку лідерів і громадськості демократичних країн, в Україні вдалося зупинити деструктивні процеси. Але драматичні події останнього часу свідчать про нагальну потребу врегулювання болючих проблем, в тому числі й на конституційному рівні, наголосив очільник Суду.

При цьому він висловив упевненість, що лихі часи вдасться побороти, а професіоналізм, відповідальність та мудрість працівників судової системи сприятимуть руху України на шляху реформування, інтеграції до європейської спільноти та утвердження у нашому житті верховенства права.

На завершення Юрій Баулін ще раз привітав лауреатів конкурсу з перемогою, а всіх учасників зібрання з наступаючим професійним святом, побажав їм нових досягнень, миру та благополуччя.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України