Конституційний Суд України долучився до відзначення Дня вишиванки

Версія для друку

 

15 травня 2025 року

 

З давніх часів вишиванка для українців була не лише ошатним одягом, а й могутнім оберегом, символом родової пам’яті. Вишиванка повертає нам відчуття тісного зв’язку зі своєю історією і власним корінням.

У День вишиванки, підтримуючи національні та культурні традиції українського народу, судді і працівники Конституційного Суду України приєдналися до всеукраїнського свята та одягнули різноманітні за кольором і візерунками вишиванки.

Виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Олександр Петришин наголосив, що українська традиційна культура надзвичайно багата і різноманітна. Він підкреслив, шо завдяки нашим батькам, матерям, усім попереднім поколінням українців, ми отримали у спадок вишивку, яка є нашим генетичним кодом.

З нагоди Дня вишиванки в Конституційному Суді України організовано виставкову експозицію „Барви української вишивки“.

Виставку прикрашають сорочки-вишиванки, етнічний одяг та аксесуари, унікальні писанки з українським орнаментом, старовинні ікони, килимки, картини. Більшість експонатів з особистої колекції судді Конституційного Суду України у відставці Володимира Мойсика, яку він збирає вже багато років.

Все життя я іду в вишиванці. В ній ходили вкраїнські повстанці і в Норильську вмирали як стій... В вишиванці ходити зумій!“, – ці рядки з вірша „Вишиванка“ українського поета Івана Драча, присвячені Володимирові Мойсику, який щиро шанує та любить українську культуру, сповідує її традиції та передає майбутнім поколінням.

До наповнення виставки також радо долучилися і працівники Секретаріату Конституційного Суду України, які зібрали колекцію українських вишивок, що передають духовне багатство і традиції багатьох поколінь українців.

Крім цього, сьогодні розпочато проєкт зі спільного вишивання картини. Цю роботу буде представлено під час відзначення 30-ї річниці Конституційного Суду України.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України