Конституційні суди України і Сербії підписали Меморандум про подальший розвиток співробітництва

Версія для друку

 

Конституційні суди України і Сербії підписали Меморандум про подальший розвиток співробітництва

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, його заступник Сергій Винокуров та суддя Олег Сергейчук 1-3 листопада 2012 року на запрошення Голови Конституційного Суду Республіки Сербія Драгіши Слієпчевича з метою подальшого розвитку співпраці між органами конституційної юрисдикції двох країн здійснили робочий візит у Сербію.

У столиці Сербії Белграді українська делегація взяла участь в офіційних заходах, які започаткували новий етап розбудови партнерських взаємин між українськими і сербськими конституціоналістами. Зокрема, сторони підписали Меморандум про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Сербія.

Підписи під документом поставили Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін і Голова Конституційного Суду Республіки Сербія Драгіша Слієпчевич у присутності суддів конституційних судів двох країн та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Сербія Віктора Недопаса.

Згідно з меморандумом, українські та сербські конституціоналісти розвиватимуть двосторонні відносини на засадах взаємної поваги, незалежності, довіри і співробітництва. Документ передбачає, зокрема, співробітництво та обмін досвідом у сфері забезпечення верховенства Конституції, захисту прав і свобод людини і громадянина. У рамках співпраці сторони обмінюватимуться текстами рішень, висновків, ухвал, прийнятих органами конституційної юрисдикції двох держав, матеріалами правового характеру, інформацією про наукові та експертні дослідження, досвідом роботи на рівні секретаріатів конституційних судів.

Під час візиту сербські та українські конституціоналісти провели науково-практичну конференцію на тему «Гарантії незалежності конституційних судів», в ході якої, крім заявленої тематики, обговорили широке коло питань, над якими нині працюють конституційні суди України та Сербії. Йшлося про різні аспекти в практиці судів стосовно розгляду звернень громадян щодо захисту їхніх конституційних прав, європейський досвід законодавчого забезпечення незалежності конституційного судочинства як важливої гарантії демократичного розвитку суспільства, прав та свобод людини і громадянина тощо. Судді обмінялися поглядами і стосовно досвіду функціонування інституту конституційної скарги в країнах Європи, в тому числі в контексті дискусійного питання про доцільність впровадження конституційної скарги в Україні.

Українські конституціоналісти провели також низку робочих зустрічей і переговорів з Головою, заступником Голови, суддями Конституційного Суду Сербії. Під час перемовин було обговорено поточний стан партнерства, напрацювання конституційних судів двох країн на міжнародному рівні, перспективи подальшого розвитку двосторонньої взаємодії та інші важливі для обох сторін теми. Крім того, судді Конституційного Суду України детально ознайомилися із законодавчими засадами та особливостями діяльності Конституційного Суду Сербії, поділилися із сербськими колегами своїм науково-практичним досвідом, окреслили коло питань для формування порядку денного подальших взаємовідносин.

У свою чергу сербські конституціоналісти розповіли та продемонстрували українським суддям організацію роботи Конституційного Суду з запровадження нових науково-теоретичних технологій та програм документообігу і слухання справ. Сторони з цих питань домовилися провести обмін досвідом серед провідних спеціалістів секретаріатів судів.

 

Переглянути фотоматеріали

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України