ХVІ Єреванська міжнародна конференція за участю Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна

Версія для друку

ХVІ Єреванська міжнародна конференція за участю

Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна

 

 

         З 5 по 9 жовтня 2011 року тривав офіційний візит делегації Конституційного Суду України на чолі з Головою Конституційного Суду України Анатолієм Головіним до Республіки Вірменія.

         Анатолій Головін взяв участь у ХVІ Єреванській міжнародній конференції „Правові наслідки рішень Конституційного Суду у зміцненні конституційного порядку в країні“, присвяченій 15-й річниці заснування Конституційного Суду Республіки Вірменія.

До учасників форуму з вітальним словом звернувся Президент Вірменії Серж Саргасян. Голова Конституційного Суду України від імені суддів КСУ привітав вірменських колег з 15-ю річницею та презентував доповідь "Правова природа і юридична сила актів Конституційного Суду України“.

Доповідь Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна була присвячена дослідженню актів органу конституційної юрисдикції як особливої правової категорії, що вимагає свого окремого статусу в правовому полі держави. Оцінюючи ступінь впливу цих актів на правотворчий процес, він зокрема зазначив, що вони є інтерпретаційними, а не нормотворчими, "мають додатковий характер і можуть бути застосовані виключно у зв'язку із застосуванням відповідної норми“.

         У роботі конференції взяли участь Голова Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо, судді Європейського суду з прав людини Луїс Лопес Гера, Альвіна Гюлумян, а також голови й судді судів конституційної юрисдикції Вірменії, Албанії, Білорусі, Болгарії, Бельгії, Грузії, Хорватії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Польщі, Росії, Сербії, Туреччини, юристи та науковці-конституціоналісти з Люксембургу, Норвегії, Таджикистану, Німеччини. З ними Анатолій Головін провів низку зустрічей, на яких було порушено ряд актуальних питань конституційного судочинства, застосування практики діяльності Європейського суду з прав людини. 

         У доповідях представників конституційних судів порушувалися питання виконання рішень конституційного суду та його правових наслідків у зміцненні конституціоналізму в державі, значення конституційного контролю у розвитку права, юридичної сили актів конституційного суду. Особливу увагу учасників зібрання привернули концепції "визначення цих актів як джерела прецедентного права“ (Голова Конституційного Суду Республіки Вірменії Г.Арутюнян), їх виняткового значення у справі "укріплення конституційної законності“ (член Конституційної Ради Казахстану А.Н.Жаілганова) та щодо впливу на "внутрішнє право в рамках конституційного порядку“ (радник Конституційного суду Великого Герцогства Люксембург Д.Сантер) та інші.

         Матеріали конференції вийдуть окремим чотиримовним виданням "Альманах“. 

У ході ХVІ Єреванської міжнародної конференції Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін мав зустріч та коротку бесіду з Президентом Вірменії Сержем Саргасяном. Змістовною була зустріч Голови КСУ Анатолія Головіна з очільником Конституційного Суду Республіки Вірменія Гагіком Арутюняном, під час якої Анатолій Головін урочисто вручив йому Почесну відзнаку Конституційного Суду України.

А Джанні Букіккіо від імені Венеціанської комісії нагородив Гагіка Арутюняна медаллю цієї організації з нагоди 10-ї річниці членства Г.Арутюняна у Європейській комісії "За демократію через право“ Ради Європи.

У рамках візиту Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Вірменія Іваном Кухтою та зробив запис до Книги почесних гостей. Вони обговорили питання поглиблення співпраці щодо забезпечення правового захисту громадян України, які мешкають за кордоном.

Учасники конференції, підбиваючи підсумки, відзначали: різні мови виступів досягли спільного, зрозумілого для всіх суспільного звучання.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України