Голови конституційних судів України, Молдови, Грузії, Латвії та Литви зустрілися з Президентом України

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Голови конституційних судів України, Молдови, Грузії, Латвії та Литви зустрілися з Президентом України

 

 

 

18 грудня 2015 року голови конституційних судів України – Юрій Баулін, Грузії – ГеоргійПапуашвілі, Литви – Дейнюс Жалімас, Латвії – Алдіс Лавіньш та Молдови – Александру Тенасєзустрілися з Президентом України Петром Порошенком.

Співрозмовники обговорили питання реформи правосуддя та внесення змін до Основного Закону України. «Основним завданням реформи є забезпечення верховенства права та утвердження дійсно незалежного суду», – наголосив Президент.

Глава держави підкреслив, що Україна зацікавлена у розвитку довготривалої, стратегічної співпраці, у тому числі й у сфері конституційного права, з країнами, представники яких присутні на зустрічі. "Ваш досвід і підтримка для нас дуже важливі. А тверда позиція політичного керівництва всіх балтійських країн є цементуючим фактором, що забезпечує єдність Європейського Союзу і солідарність з Україною", – додав Петро Порошенко.

Учасники зустрічі, у свою чергу, запевнили у своїй готовності допомагати, надавати експертні консультації, ділитися досвідом у тих сферах, де реформи в їх країнах вже були успішно реалізовані. Вони також зазначили, що уважно стежать за ситуацією в Україні, зокрема на Донбасі та в Криму.

"Конституційні суди не лишаються  осторонь. Цього року ми розпочали так званий Батумський процес щодо засудження дій Конституційного Суду Російської Федерації, який міг зупинити анексію Криму, але не зробив цього. Ми вирішили не мовчати", – зауважив ГоловаКонституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас.

"Акт агресії та грубого порушення міжнародного права не повинен залишатися без уваги, принаймні, суддівської спільноти", – додав Голова Конституційного Суду Молдови Александру Тенасе, висловивши сподівання, що цю позицію і Меморандум про засудження дій російського Конституційного Суду підтримають і юристи з інших країн.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України