Голова та судді Конституційного Суду України взяли участь в урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Голова та судді Конституційного Суду України взяли участь в урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі

 

 

 

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін та судді КСУ 8 травня 2015 року взяли участь в урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі, місцю та ролі українського народу в Другій світовій війні.

У парламентській залі були присутні високоповажні гості – Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, ветерани Другої світової війни, українські воїни – учасники Антитерористичної операції. У засіданні взяли участь Президент України Петро Порошенко, колишні глави держави Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк, члени уряду, керівники центральних органів виконавчої влади та вищих судових інстанцій, очільники релігійних організацій, глави дипломатичних представництв іноземних держав, представники громадськості. 

Головував на урочистому зібранні Перший віце-спікер Верховної Ради України Андрій Парубій. Відкриваючи засідання, він повідомив, що вперше в історії нашої держави, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, 8-9 травня проводяться заходи, присвячені 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі та Дню пам`яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня.  

Зі зверненням до народних депутатів і гостей виступив Президент України Петро Порошенко, який підкреслив величезний внесок українського народу в перемогу над фашизмом. Глава держави наголосив, що під час Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі воєнного протистояння, втративши, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів загиблими, при цьому  понад 6 мільйонів українців воювали в складі Червоної армії. Президент України висловив велику вдячність усім ветеранам, які воювали в арміях країн антигітлерівської коаліції та в лавах Української повстанської армії.

Глава держави також провів паралелі між Другою світовою війною 1939-45 років та війною України за свою свободу і незалежність в 2014-2015 роках. Необхідно скоординувати всі зусилля України та міжнародних організацій для повного припинення вогню і встановлення миру на сході України, щоб почати відновлення економічного зростання в країні, підкреслив  Петро Порошенко. На завершення свого виступу він висловив глибоку шану військовослужбовцям і волонтерам – учасникам боротьби проти російського агресора та всім українським воїнам усіх часів і поколінь.

На урочистому засіданні виступили голова Всеукраїнського об`єднання ветеранів, народний депутат чотирьох скликань Ігор Юхновський та від воїнів АТО – Герой України Володимир Гринюк. 

Завершуючи урочисте зібрання, Перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій подякував гостям за участь і привітав усіх учасників з Днем Перемоги. 

 

 

 

Фото з сайту Верховної Ради України

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України