Голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук провів зустріч з експертом оціночної місії МВФ Себастіаном Помпе

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук провів зустріч з експертом оціночної місії МВФ Себастіаном Помпе

 

 

 

Суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук 2 липня 2014 року на прохання представництва Міжнародного валютного фонду в Україні провів зустріч зі старшим експертом місії МВФ з юридичних питань Себастіаном Помпе. Діалог відбувся в рамках роботи місії МВФ з вивчення стану виконання українським урядом програми фінансування «стенд-бай», умовами якої передбачені антикорупційні заходи та проведення реформ у судовій сфері країни.

Як повідомив Себастіан Помпе, МВФ проводить комплексний аналіз виконання зобов`язань у сферах урядування, судочинства та протидії корупції, взятих на себе Україною згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику в рамках угоди «стенд-бай». На основі зібраної інформації місія фонду має підготувати звіт щодо оцінки економічного становища України та існуючих ризиків для подальшого виконання угоди. З цією метою експерти МВФ протягом травня-червня побували у вищих судових інстанціях, державних органах та урядових структурах, де знайомилися з інформацією стосовно діяльності судової системи та її реформування, заходами з протидії корупції, відмиванню коштів та поліпшення бізнес-клімату в Україні.

Враховуючи спектр питань, що цікавлять місію, Станіслав Шевчук надав співрозмовнику широку інформацію про завдання та повноваження КСУ з розгляду конституційних подань і звернень, принципи формування складу суддів, функції Секретаріату Суду, статистику розглянутих Судом справ тощо. Окремо суддя торкнувся рішень КСУ в контексті зовнішньополітичної ситуації, зокрема поінформував про факт та правові підстави одностороннього припинення Конституційним Судом України меморандуму щодо співпраці з КС РФ у зв`язку з анексією Криму Росією.

Станіслав Шевчук також зазначив, що невдовзі очікується розгляд парламентом ініційованих Президентом України Петром Порошенком змін до Конституції України, в тому числі щодо децентралізації влади. Як зауважив суддя, законодавча процедура передбачає обов`язкове надання висновку КСУ щодо відповідності проекту конституційних змін Конституції України.

Крім того співрозмовники обговорили питання політики МВФ у сфері судочинства, запобігання політичного впливу на судочинство, організації судового розгляду окремих категорій справ в Україні й за кордоном тощо.

На завершення Себастіан Помпе подякував Станіславу Шевчуку за змістовний діалог та висловив зацікавленість у продовженні подібних контактів. 

 

Довідково. 30 квітня 2014 року Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення надати Україні кредит розміром близько 17 млрд доларів США за програмою «стенд-бай» терміном на два роки для підтримки української економіки. У травні Україна отримала перший транш кредиту в розмірі понад 3 млрд доларів США. За умовами МВФ, кожні два місяці в Україні працюватимуть місії фонду, які відстежуватимуть виконання урядом програми реформ. Перший оціночний звіт місії має бути представлений наприкінці липня цього року на засіданні Ради директорів МВФ, за підсумками якого буде розглядатися питання про надання Україні другого траншу кредиту.

Україна є повноправним членом МВФ з 1992 року.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України