Голова КСУ Юрій Баулін взяв участь у презентації наукової монографії "Відповідальність у публічному праві"

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Голова КСУ Юрій Баулін взяв участь у презентації  наукової монографії «Відповідальність у публічному праві»

 

 

До 180-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка в науковій серії «Про українське право», заснованій 2008 року, вийшов друком трьохтомник колективної монографії «Відповідальність у публічному праві». 24 червня 2014 року в червоному корпусі КНУ ім. Тараса Шевченка відбулася презентація видання, в якій взяли участь Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, судді КСУ у відставці Микола Козюбра, Михайло Колос, члени редакційної колегії видання Ігор Безклубий, Наталія Кузнєцова, численні автори окремих розділів книги та їхні учні – аспіранти та докторанти в галузі права.

Вихід у світ цієї монографії, за визнанням присутніх на презентації авторитетних науковців, став визначною віхою для вітчизняної юридичної науки. Адже представлене науковому загалу ґрунтовне видання, як відзначив керівник авторського колективу книги, доктор юридичних наук, професор Ігор Безклубий, це результат трирічної сумлінної і копіткої праці понад 100 авторів, серед яких близько 60 докторів наук і професорів. Їхніми зусиллями  досліджено питання теорії й особливості застосування норм кримінально-правової та адміністративної відповідальності, проаналізовано такі види відповідальності, як конституційно-правова, дисциплінарна, фінансова, відповідальність у земельному і екологічному праві. 

Високо оцінив зусилля своїх колег-науковців Голова КСУ, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін, авторству якого належить глава «Теорія кримінально-правової відповідальності» розділу «Кримінально-правова відповідальність» видання «Відповідальність у публічному праві». На думку вченого, вихід цієї книги є значущим явищем в науково-дослідній діяльності з вивчення такого важливого юридичного феномену як правова відповідальність. Актуальність праці полягає в тому, що вона є вдалою спробою продовжити розвиток доктринальних ідей правової відповідальності, започаткованих видатними вітчизняними правознавцями Петром Омеляновичем Недбайлом, Павлом Семеновичем Матишевським, Опанасом Андроновичем Підопригорою, Станіславом Сергійовичем Яценком та іншими відомими науковцями, які плідно працювали в стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка – шанованого у світі вищого навчального закладу, підкреслив Юрій Баулін.

Масштабність праці творчого колективу монографії відзначив суддя КСУ у відставці, доктор юридичних наук, професор, дійсний член Української Академії політичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України Микола Козюбра. За його оцінкою, розділи публікації охоплюють всю історію становлення інституту юридичної відповідальності. Хоча, як зауважив  науковець, дослідження теми юридичної відповідальності цим виданням не вичерпано, адже проблем, які потребують дослідження, в цій сфері ще багато.

У свою чергу професор, доктор юридичних наук, академік НАПрН України Наталія Кузнєцова зазначила, що представлений науковий доробок  свідчить про розвиток української правової науки і демонструє її великий потенціал та перспективи. Це видання гідно поповнить полицю наукової літератури, стане в нагоді як студентам, так і науковцям, допоможе їм в роботі над майбутніми дослідженнями, переконана Наталія Кузнєцова.

На завершення керівник авторського колективу подякував усім за високу оцінку монографії та повідомив, що темою наступного видання, яке готуватиметься до публікації в серії «Про українське право», буде дослідження проблем методології в праві. З цього приводу Ігор Безклубий запросив увесь вітчизняний науковий загал долучитися до авторського колективу задля продуктивної праці в  цьому напрямку.

 

 

 

Переглянути фотографії

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України