ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-11-38
факс 287-36-16
Голова КСУ Юрій Баулін взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Наука кримінального права в системі міждисциплінарних зв'язків»
Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін 9 жовтня 2014 року взяв участь у дводенній міжнародній науково-практичній конференції «Наука кримінального права в системі міждисциплінарних зв'язків», яка відбулася у Харкові.
В роботі конференції взяли участь вчені провідних вітчизняних навчальних та науково-дослідних установ – Національної академії правових наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Львівського національного університету імені Івана Франка, а також вчені з Німеччини, Польщі та Республіки Таджикистан.
Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін презентував свою доповідь на тему «Верховенство права як об'єднуючий принцип предмета дослідження науки кримінального права». Промовець порушив питання, пов’язані з визначенням верховенства права як об’єднуючого принципу предмету дослідження науки кримінального права. Особливої уваги він приділив проблемам цієї науки, які випливають з необхідності забезпечення принципу верховенства права в умовах сьогодення.
Суддя наголосив, що встановлення відповідності кримінального закону Конституції України повинно ґрунтуватися на конституційних положеннях, що стосуються не тільки сфери публічного охоронюваного права, а й усіх конституційно-правових приписів, взятих у своїй системній єдності.
На завершення Юрій Баулін зазначив, що головною метою виступу була спроба звернути увагу форуму на необхідність оперативного реагування на виклики сьогодення з позицій верховенства права. «Лише завдяки поєднанню наукової думки та законодавчої і правозастосовної діяльності, вбачається можливим ефективно протидіяти тим негативним явищам, які становлять реальну загрозу не тільки реалізації гарантованих Конституцією України прав і свобод людини і громадянина, а й самому існуванню України як незалежної і суверенної, правової, демократичної та соціальної держави», – зауважив доповідач.
На пленарному засіданні з доповідями також виступили: доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, завідувач кафедри кримінального права № 2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого М.І.Панов; професор, доктор філософії Інституту кримінально-правових наук Університету Гете (г.Фракфурт-на-Майні, Німеччина) Альбрехт Петер; доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Н.О.Гуторова та інші.
На форумі обговорювалися загальнотеоретичні проблеми міждисциплінарних зв'язків науки кримінального права; актуальні проблеми інтегративних зв'язків кримінального права з іншими правовими науками, зокрема, кримінально-правового циклу; питання взаємодії кримінального права та кримінології у вирішенні завдань боротьби зі злочинністю, а також обмін досвідом з ученими зарубіжних країн та практичними працівниками.
В рамках заходу відбулися загальні збори громадської організації «Всеукраїнська асоціація кримінального права».
Також під час заходу відбулася презентація книги «Україна власний шлях». Книга вийшла в світ у Німеччині на трьох мовах (німецькою, англійською, українською). Проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України, професор, завідувач кафедри цивільного процесу В.В.Комаров розповів, що ця робота є результатом співпраці з Університетом Гете (Франкфурт-на-Майні, Німеччина), а також з Одеським національним морським університетом та Львівським державним університетом внутрішніх справ в рамках спільної програми, яка присвячена дослідженню принципів і структур правових систем, громадської безпеки – корупції, захисту персональних даних, расизму/ксенофобії. Ініціатором цієї програми і її координатором став відомий фахівець Університету Гете професор Петер-Алексис Альбрехт.
Організаторами конференції виступили Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого спільно з Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса Національної академії правових наук України та ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права».
За підсумками роботи міжнародної науково-практичної конференції будуть прийняті рекомендації і надрукований збірник тез.
Фото: jur-academy.kharkov.ua/ru