Голова КСУ Юрій Баулін провів зустріч з делегацією Міністерства юстиції й захисту прав споживачів ФРН

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Голова КСУ Юрій Баулін провів зустріч з делегацією Міністерства юстиції й захисту прав споживачів ФРН

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін 2 квітня 2014 року провів зустріч з делегацією Міністерства юстиції й захисту прав споживачів Федеративної Республіки Німеччина, очолюваною Державним секретарем відомства Штефані Губіг. У зустрічі також взяли участь судді КСУ Віктор Шишкін і Станіслав Шевчук, перший заступник керівника Секретаріату Суду Лариса Бірюк, зі сторони гостей – Державний секретар Федерального міністерства фінансів ФРН Томас Штеффен, директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Дірк Міро, консул Посольства Німеччини в Україні Курт-Георг Штьокль-Штілльфрід.

Привітавши присутніх, Юрій Баулін з приємністю відзначив факт багаторічного плідного співробітництва Конституційного Суду України з низкою провідних юридичних та наукових інституцій Німеччини. Окремо він подякував Німецькому фонду міжнародного правового співробітництва, який співпрацює з Конституційним Судом України з 1996 року і за цей час багато зробив для розбудови доброзичливих партнерських взаємин між українськими та німецькими конституціоналістами і загалом для піднесення іміджу КСУ на міжнародній арені. Очільник Суду висловив переконання в необхідності й надалі підтримувати добрі традиції наукових контактів між суддями КСУ і КС ФРН та в майбутньому розширювати за сприяння фонду співпрацю з німецькими правниками. 

З огляду на перспективу Юрій Баулін окреслив напрямки взаємодії, що могли б бути в найближчому часі реалізовані як цікаві та корисні для двох сторін. Насамперед, переконаний Голова Суду, варто активізувати обмін фаховими візитами суддів КСУ і КС ФРН з метою науково-практичного ознайомлення з діяльністю органів конституційного судочинства двох країн. Такий діалог був би дуже корисним і для суддів Конституційного Суду України, і для наших колег з Німеччини, підкреслив Юрій Баулін. Водночас він запропонував паралельно організувати обмін досвідом на рівні наукових консультантів та експертів Управління правової експертизи КСУ та відповідних підрозділів КС ФРН.  Ще одним перспективним напрямком може бути співпраця Суду з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва щодо організації в Україні міжнародних науково-практичних конференцій та круглих столів, які стали б дискусійним майданчиком для обміну досвідом українських конституціоналістів із зарубіжними колегами та сприяли б позитивному іміджу КСУ в Європі та світі.

Крім того, очільник Суду вважає за доцільне поновити ще низку заходів, які свого часу довели свою ефективність, зокрема проведення конституціоналістами українсько-німецьких колоквіумів з проблем запровадження конституційної скарги в Україні. Також Юрій Баулін запропонував організувати публікації наукових статей суддів КСУ у фахових німецьких виданнях, щоб доносити точку зору українських конституціоналістів до німецької та загалом європейської громадськості, зі свого боку висловивши готовність посприяти суддям КС ФРН в розміщенні їхніх публікацій у «Віснику Конституційного Суду України». Ще одна ідея стосується налагодження обміну досвідом між конституційними судами України і Німеччини з питань фінансового забезпечення, оптимізації та заощадження бюджетних ресурсів, удосконалення внутрішнього документообігу та інших актуальних питань щодо організації роботи судів.

Держсекретар Мін`юсту ФРН Штефані Губіг подякувала Юрію Бауліну за конкретні пропозиції та відзначила, що порушені ним питання є не менш актуальними і для німецьких юристів. Як зауважила глава німецької делегації, для КС ФРН так само як і для КСУ є нагальними теми заощадження державних коштів, запровадження сучасних методів документообігу, удосконалення механізму опрацювання конституційних звернень тощо. З огляду на це Штефані Губіг підтримала ідеї українських конституціоналістів щодо активізації всебічного обміну досвідом з німецькими колегами та пообіцяла сприяти ефективній реалізації запропонованого.

Позитивно відгукнувся на пропозиції Юрія Бауліна і директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Дірк Міро. Він   подякував Голові Суду за високу оцінку співпраці між українськими конституціоналістами та фондом і висловив готовність до подальшого поглиблення партнерства. Зокрема, Дірк Міро пообіцяв сприяти в організації двосторонніх колоквіумів з проблем конституційної скарги, допомагати в забезпеченні  перекладів статей німецьких конституціоналістів для публікації в Україні та надавати підтримку в реалізації інших проектів, про які йшлося на зустрічі.

У ході бесіди її учасники також торкнулися теми законодавчих ініціатив, спрямованих на зміни в організації діяльності Конституційного Суду України, особливостей функціонування інституту конституційної скарги в Німеччині тощо. У контексті обговорення можливих змін до Закону України «Про Конституційний Суд України», які виношуються в парламенті, Юрій Баулін зауважив, що українським законодавцям корисно було б проаналізувати німецький закон, яким врегульовано процесуальну діяльність КС ФРН. Німецькі правники з розумінням поставилися до цього питання і пообіцяли посприяти в перекладі федерального закону про КС ФРН українською мовою. 

Підбиваючи підсумки діалогу, Голова КСУ подякував співрозмовникам за змістовний обмін думками та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з німецькими юристами та успішну реалізацію всіх спільних намірів. Він також презентував гостям електронну збірку рішень і висновків КСУ та збірку матеріалів Ялтинської міжнародної конференції конституціоналістів «Питання захисту прав людини і громадянина органами конституційної юрисдикції в сучасних умовах» (2013 р.) в англійському перекладі.  

Німецькі правники зі свого боку тепло подякували Юрію Бауліну за  можливість обговорити актуальні питання та висловили впевненість, що всі двосторонні наміри спільними зусиллями будуть успішно втілені в життя.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України