Голова КСУ Юрій Баулін провів зустріч з делегацією депутатів Бундестагу ФРН

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Голова КСУ Юрій Баулін провів зустріч з делегацією депутатів Бундестагу ФРН

 

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін 11 червня 2014 року провів зустріч з членами Комітету з питань правової політики та захисту прав споживачів Бундестагу ФРН, які перебувають в Україні з робочим візитом. У зустрічі взяли участь судді КСУ Ігор Сліденко, Віктор Шишкін, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Крістоф Вайль, заступник директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер, представники Секретаріату КСУ.

Юрій Баулін насамперед висловив задоволення високим рівнем взаємодії  між українськими конституціоналістами та німецькими правниками, результатом якої стала низка плідних двосторонніх зустрічей в КСУ протягом останніх двох років. Особливо очільник Суду відзначив дружні, перевірені часом взаємини КСУ і Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, що є надійним партнером Суду з 1996 року. «Ми дуже цінуємо наше співробітництво», – сказав Голова КСУ.

Зі свого боку керівник німецької делегації, голова Комітету з питань правової політики та захисту прав споживачів Бундестагу ФРН Ренате Кюнаст   попросила конституціоналістів висловити свої оцінки щодо правової ситуації в державі та стосовно процедури внесення змін до Конституції України, про гостру необхідність яких ведуть мову українські політики. «Ми зацікавлені в тому, щоб частіше бувати в Україні і знати про зміни до Конституції України, з огляду на дискусії в парламенті», – сказала Ренате Кюнаст.

Зважаючи на це прохання, Голова КСУ детально поінформував співрозмовників про встановлену законом процедуру внесення змін до Конституції України та роль Конституційного Суду України в цьому процесі. При цьому він наголосив, що будь-який проект конституційних змін повинен бути представлений на розгляд КСУ і в разі надання Судом позитивного висновку має без жодних змін ухвалюватися парламентом кваліфікованою конституційною більшістю голосів. «Ми з цього виходимо, даючи оцінку тим змінам, які очікуються в нашій державі», – зазначив Юрій Баулін. Разом з тим він зауважив, що на цей час в КСУ немає жодного законопроекту щодо внесення змін до Конституції України, хоча про необхідність таких змін йдеться як на рівні Глави держави, так і в середовищі політиків і правників.

Гості попросили конституціоналістів висловити свої думки і щодо закликів до децентралізації та федералізації України, які лунають зі східних регіонів України. Стосовно цього суддя КСУ Віктор Шишкін зауважив, що в Україні питання про федералізацію досі ніколи не порушувалося ні на суспільному, ні на політичному рівні, оскільки для цього не існувало будь-яких політичних та історичних підстав. Суддя, який свого часу як депутат  парламенту працював над проектом Конституції України, зауважив, що на початку 90-х років законодавці пропонували регіонам, в тому числі й Донецькому, програму децентралізації – надання більших повноважень місцевим органам влади, однак на місцях цього тоді не сприйняли.

На думку судді КСУ Ігоря Сліденка, проблема полягає в невідповідності нинішньої системи місцевого самоврядування України сучасним європейським стандартам. Адже ця система вибудувана за радянським зразком і спрямована не на забезпечення фінансової спроможності регіонів, а на тотальний контроль над громадянами і місцевими структурами, зазначив суддя. Він висловив припущення, що в ході майбутньої конституційної реформи адміністративно-територіальний устрій України зазнає змін. «Але в будь-якому разі Україна залишиться унітарною державою», – переконаний Ігор Сліденко.

Вислухавши позиції суддів, німецькі депутати висловили розуміння того, що гасла про федералізацію і децентралізацію України, які нав`язуються зі сходу, насправді мають на меті не економічне реформування, а підштовхування окремих регіонів до політичної автономії, а потім і їх остаточного відокремлення від держави.

У ході розмови гостей цікавили також завдання, повноваження, організація діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, принципи формування складу суддів, процедура розгляду справ у Суді, особливості конституційного процесу в країні тощо.

На завершення зустрічі Ренате Кюнаст від імені своєї делегації подякувала Голові та суддям КСУ за можливість відвідати Суд та отримати детальні роз`яснення з питань, порушених німецькими законодавцями.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України